Letgo dolandırıcısı

Aynı şekilde benden de TC kimlik numarası istense ben de vermezdim. Burada dolandırıcılık bir durum yok. Altı üstü bir devlet memurusunuz diye kimlik no isteyemezsiniz öyle. Zaten parayı gönderirken isim ve soyad görünüyor.

Edit: Valla sizinki linç edeyim derken linç yemek olmuş biraz. Haksız sizsiniz. Adam bu ekran görüntüleri ile suç duyurusunda bulunsa suçlu siz çıkarsınız.

Son düzenleme:
Biri sizden TC isterse kimseye TC numaranızı veya benzeri kimlik bilgilerinizi asla vermeyin. Ticaret yapacağınız günahsız adama dolandırıcı niteliği yüklemeniz üstelik küfür etmeniz son derece yanlış bir hareket. Adam size dayak atsa haklı.

Adama neden küfürü basıyorsun? Dolandırıcı olsa bile suçlu sensin. Görmediğin bir ürüne, kurumsal olmayan bir yere para göndermek saçmalık. GET sistemi üzerinden 50-100 lira fazla vererek işlem yapın. Letgo zaten yakınında olan insanlarla alışveriş yapabilmen var. Uzaktan ikinci el e-alışveriş yapacaksan Sahibinden, Gittigidiyor gibi komisyon karşılığı aracılık yapan siteler üzerinden yapacaksın. Uygulamayı amacı dışında kullanmışsın, adama küfür etmişsin, kimlik numarasını istemişsin. Sıfır aldığım üründe bile site kimlik istemezken, sen hangi sıfatla istiyorsun bilemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elden satış yapmak dışında TC'yi açıkça kimse vermez. Ben de vermem. Elden satış yaparken de yüz yüze gösteririm o kadar. Mesafeli satışta bazı aracı siteleri kullanmalısınız. Letgo, mesafeli insanların buluşup elden ticaret yapması için kurulmuş bir platform. Bu yüzden Letgo'da bu adamlardan falan kaynamıyor :D

satmazsan satma diyerek bulunduğum devlet kurumunun resmim ve ismim gozukecek şekilde kimliğini gönderdim.
Başta bunu belirtseydin o da sana güvenip TC sini verebilirdi.

Letgo yu uzaktan alımlar için kullanmayın. Ürünü direkt görerek yüz yüze alabileceğiniz ilanları tercih edin. Yoksa dolandırılma şansınız zaten mevcut. 😀

TC niye versin ki ne malum o TC ile senin neler yapabileceğin ilkkez TC isteyen birini gördüm Letgo'da yüzlerce satış yaptım bir kişiden istemedim TC. Saçmalamışsınız. Adam donlandırıcı olsa emin ol senin tc numarala seni daha kötü dolandırır bi kredi çeker anlamazsın bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı