Letgo üzerinden ikinci el ekran kartı almak

Papyrus

Hectopat
Yer
Karaaltan
Daha fazla  
Meslek
İstiyor: Bilgisayar mühendisi
Letgo'da 2. El ekran kartı almak istiyorum fakat alacağım eşya uzakta olduğu için gidemiyorum. Satıcıya kargo gönderebilir misin dedim fakat "para hesabıma geçince kargo gönderilir" dedi. Ya göndermezse kargoyu? Kapıda ödeme olsun diyorum olmaz diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Letgo'da 2. el ekran kartı almak istiyorum fakat alacağım eşya uzakta olduğu için gidemiyorum. Satıcıya kargo gönderebilir misin dedim fakat "para hesabıma geçince kargo gönderilir" dedi. Ya göndermezse kargoyu? Kapıda ödeme olsun diyorum olmaz diyor.
Dostum güvenip kimseye önden bir şey yollama. Adamın niyeti kötüde olmayabilir fakat 10 lira için kırk takla atan adamları gördüm. Sahibinden sitesinden GeT ile almak daha sağlıklı olur.

Dostum güvenip kimseye önden bir şey yollama. Adamın niyeti kötüde olmayabilir fakat 10 lira için kırk takla atan adamları gördüm. Sahibinden sitesinden GeT ile almak daha sağlıklı olur.
GeT ile satış artık azaldı. Kimse GeT ile satış yapmaz. Satıcı hep zarara giriyor.

Dostum 500TL'yi kaptırmış biri olarak söylüyorum. Kesinlikle gönderme. Bu tarz yüksek bütçeli ürünleri elden almak en mantıklısı. Ne o adam sana güvenip yollamalı, ne de sen güvenip para göndermelisin. Kusura bakmayın fakat bizim ülkede kimin ne yapacağı hiç belli olmuyor. Biz güvensiz olalım, bırakın bize güvensiz desinler. Fakat paramız cebimizde kalsın. Dediğim 500TL'yi adam bana 20-25 tane referans gösterdi diye gönderdim bir de :). Yani onu bile ayarlayabiliyorlar düşün.

Letgo'da 2. El ekran kartı almak istiyorum fakat alacağım eşya uzakta olduğu için gidemiyorum. Satıcıya kargo gönderebilir misin dedim fakat "para hesabıma geçince kargo gönderilir" dedi. Ya göndermezse kargoyu? Kapıda ödeme olsun diyorum olmaz diyor.
Alma, paran cebinde kalsın. Yakınında bulursan al. Veya test edecek bir tanıdığın varsa oralarda o da olabilir.

GeT ile satış artık azaldı. Kimse GeT ile satış yapmaz. Satıcı hep zarara giriyor.
Genelde Get karşılıklı anlaşma ile oluyor. Mesela ben direkt get açmıyorum çoğu ilanda ama alıcı Get isterse ve bana güvenilir gelirse ona özel açıyorum. Şans işi ama şu ana kadar get ile sattığım ürünlerden sorun yaşamadım.

Görüp test edip elden almadığın birşeye para verme sıkıntılı çıkar adama bidaha ulaşamazsın ülkenin çivisi çıktı artık kimseye güven olmuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı