Letgo'da nasıl güvenli şekilde ürün satılır?

Uranüs6

Yoctopat
Letgo'da bazı şeyler satmak istiyorum. Mesela sistem değişeceğim işlemci, RAM falan. Letgo'da güvenlik önerilerimiz diye bir yer var. Telefon numarası, e-posta adresi, IBAN gibi kişisel bilgilerini asla paylaşma yazıyor.
Telefon numarası paylaşma diyor, karşı taraf isterse ne yapacağım? Hadi telefon paylaşmadım diyelim bu sefer IBAN gerekirse yine adımı soyadımı öğrenmeyecek mi?

Hem telefon numarası vermeyeceğim, hem adımı soyadımı görmemesi için IBAN vermeyeceğim o zaman alışverişi nasıl yapacağım? Elden de sahte para olasılığı var? Ya da elden alıp ATM'de kontrol mü edeyim?

Ne öneriyorsunuz acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Letgo zaten elden alışveriş üzerine kuruldu, yani alıcı ile satıcı çoğu zaman buluşarak alışverişi yapıyor. Letgo üzerinden ilk çıktığı günden bugüne bir sürü telefon, laptop, akvaryum, egzoz, araç, direksiyon seti gibi satışlar gerçekleştirdim sahte para olayı ile karşılaşmadım. Ama sen istersen alıcıyla buluşmadan anlaşırsın buluşup ürünü almaya karar verdikten sonra ibanına atar parayı. Letgo uzaktan bilgi paylaşma diyor dolandırılma diye.

Kargo işin içine girecekse dolap öneririm.

Ürünü elden teslim etmek için yakın ATM'de buluşup ürünü gösterip direk parayı ATM üzerinden hesabınıza atabilirsiniz. ATM hata vermezse ürünü de direkt karşı tarafa teslim edersiniz.

Ama ince parçalar için net bir cevabım yok. Sizinde onların çalıştığını göstermeniz lazım. İşlemci, RAM vs.

Letgo onu elinde kanıt olsun diye diyor ama sıkıntı olmaz yani 2016'dan beri al sat yapan biriyim zaten bir kere dolandırıldım Letgo yardımcı olmadı adam bozuk ürün satmıştı bana.

Geri
Yukarı