Lexar 128 GB SSD alınır mı?

Bütçe
300

Mandalorian54

Hectopat
SSD veya HDD modeli
Lexar NS100 128GB
Bilgisi ya da tecrübesi olan arkadaşlar, Lexar SSD modelleri nasıl? Forumda konulara baktım ama genelde Lexar SSD hakkında kullanıcı yorumu pek olmadığı yazılmış.
Lexar'ın USB belleğini kullanıyorum, alalı 3-4 yıl oldu ve hala sorunsuz çalışıyor. SSD disk almam lazım Lexar'ın 128GB SSD modelini buldum ve fiyatı da diğerlerine göre uygun. Benim için önemli olan kronik hatası olmaması ve dayanıklı olması. Alınmaz diyorsanız 300TL bütçe ile alınabilecek bir SSD var mı?

Peki Lexar alınmaz demenizin nedeni nedir? Ne gibi bir sorun var Lexar SSD'lerde?
Kötü NAND ve üretimi durmuş. Kontrolcüsü o kadar da kötü değil gibi duruyor ama hakkında pek bir bilgi yok. Kısacası ne olduğu belli değil bunun. 100 TL farkla Gigabyte almayı yeğlerim.
Edit: 128 TBW dayanıklılığa sahipmiş. Baya çöp kısacası.

Kötü NAND ve üretimi durmuş. Kontrolcüsü o kadar da kötü değil gibi duruyor ama hakkında pek bir bilgi yok. Kısacası ne olduğu belli değil bunun. 100 TL farkla Gigabyte almayı yeğlerim.
Edit: 128 TBW dayanıklılığa sahipmiş. Baya çöp kısacası.

O listelere körü körüne inanmamak lazım. Bir kişinin paylaştığı Firmware numarasını arattığımda Maxio kontrolcü kullandığını görebiliyorum. Muhtemelen MAS1102 kullanıyor ki idare eder denilebilecek bir kontrolcü.

128 GB bir SATA SSD'den yüksek TB garanti beklememek gerekir. Küçük boyutlu bir diskin sürekli 60 GB'lik dosya yazıp silmek için kullanılacağını zannetmiyorum. 64 TB 128 GB bir disk için yeterli bir garanti.

128 GB disklerde maaliyeti arttırmamak için 1 × 128 GB NAND kullanılması normal. Kullandığı NAND hakkında pek bilgiye ulaşamadım ama yüksek ihtimalle TLC NAND'dir.

Düşük bütçede tercih edilebilecek bir ürün. Yazılıma sahip.

Yeni konular

Geri
Yukarı