Lexar SSD Nasıldır?

Ball So Hard

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Lenovo IdeaPad 3 İşlemci: Intel Core i5-10210U Harici Ekran Kartı: NVIDIA GeForce MX130 Sistem: Windows 11 Home 22H2
Meslek
Freelancer
Merhaba, Lexar NS100 128 GB olanını aldım. Eski bir bilgisayara sahibim ve en azından Windows 10'u daha iyi şekilde kullanabilmek için düşük bütçeli bir şey deneyeyim dedim. Dizüstü bilgisayarın CD-ROM kısmına takacağım ve bunun için de Frisby FA-7830NF HDD yuvası aldım. Sanırım bir problem çıkmayacaktır. Bu ikili ile iyi bir performans almam mümkün müdür?

Hocam SSD değil fakat flash belleğini zamanında almıştım ve performansından çok çok memnunum. Yenisini alacaktım belleğin fakat zamanında 15 liraya aldığım flashın 50 liraya çıktığını görünce almaktan vazgeçmiştim. Tonlarca kez düşürmeme rağmen flash halen sapasağlam çalışıyor. Kısacası markaya güvenebilirsiniz ben memnunum.

SSD'yi HDD'nin oldugu yere. HDD'yi de CD yerine takarsaniz daha iyi olur. Bazi forumlarda CD'yerine takilan SSD/HDD'lerin boot asamasinda gozukmedigi soyleniyor. Yani hangisinde Windows olmayacak ise onu CD yerine takin.

Hocam SSD değil fakat flash belleğini zamanında almıştım ve performansından çok çok memnunum. Yenisini alacaktım belleğin fakat zamanında 15 liraya aldığım flashın 50 liraya çıktığını görünce almaktan vazgeçmiştim. Tonlarca kez düşürmeme rağmen flash halen sapasağlam çalışıyor. Kısacası markaya güvenebilirsiniz ben memnunum.
Peki Frisby marka HDD yuvası için ne diyorsunuz? CD-ROM kısmına bunu takarak iyi bir performans alır mıyım? Bilerek CD-ROM yuvası için biraz maliyetli bir şey aldım ama sizce nasıldır?
SSD'yi HDD'nin oldugu yere. HDD'yi de CD yerine takarsaniz daha iyi olur. Bazi forumlarda CD'yerine takilan SSD/HDD'lerin boot asamasinda gozukmedigi soyleniyor. Yani hangisinde Windows olmayacak ise onu CD yerine takin.
Anladım fakat şu an bunu yapma imkanım yok. Çünkü öncelikle CD-ROM kısmına takarak klonlama yapacağım. Bir sorun çıkacağını düşünerek CD-ROM yuvası için maliyetli bir şey aldım (Frisby FA-7830NF) ne kadar işe yarar tabi siz daha iyi bilirsiniz. Bilgisayarın arka kapağında HDD'ye giden kısa bir yol yok. Kasayı sökerek takılması yani tecrübe istiyor. Elimde kalacağını bildiğim için bu şekilde bir yol seçtim.

Hocam bu konuyu keşke almadan önce sorsaydınız şimdi siz ürünü almışsınız bile yani iyi veya kötü desek bile bir şey değişmeyecek emin olun. Marka hakkında bir bilgim yok. Siz kurulumu yaptıktan sonra aşağıda linkini verdiğim programlar ile bir test gerçekleştirin ve buraya SS alıp atın bakalım disk iyi mi değil mi hızı nasıl ona göre yorum yapalım. Hayırlı olsun bu arada.

Hocam bu konuyu keşke almadan önce sorsaydınız şimdi siz ürünü almışsınız bile yani iyi veya kötü desek bile bir şey değişmeyecek emin olun. Marka hakkında bir bilgim yok. Siz kurulumu yaptıktan sonra aşağıda linkini verdiğim programlar ile bir test gerçekleştirin ve buraya SS alıp atın bakalım disk iyi mi değil mi hızı nasıl ona göre yorum yapalım. Hayırlı olsun bu arada.

Kurulumu yaptıktan sonra gerekli testleri atacağım. Şu an bilgisayarın CD-ROM kısmının SSD'yi destekleyeceğinden bile habersizim. Umarım hatasız yapabilirim.

Bahsetmeyi unutmusum 16GB'lik USB 3.0 yesil plastik olan flash belleklerini kullanmistim.
Performansi 10/10 idi fakat o kasa 0/10'u hak ediyordu. 1 hafta sonra elimde kaldi. Ilk defa USB'yi uzerindeki devreler gozuke gozuke kullanmak zorunda kaldim. 3 ay sonra uzerindeki devre elemanlarindan birinin 4-5 ayaginin kopmasi/yamulmasi sonucu bozuldu.
Tabi gidip en alt modeli almam da benim hatam fakat o kasayla piyasaya surmek de markaya yakismayan bir hareketti.
8886160818226.jpg

Beyaz kisim 10. kullanima kalmadan icteki pinlerden kiriliyordu ve tum kasa dagiliyordu.

Bahsetmeyi unutmusum 16GB'lik USB 3.0 yesil plastik olan flash belleklerini kullanmistim.
Performansi 10/10 idi fakat o kasa 0/10'u hak ediyordu. 1 hafta sonra elimde kaldi. Ilk defa USB'yi uzerindeki devreler gozuke gozuke kullanmak zorunda kaldim. 3 ay sonra uzerindeki devre elemanlarindan birinin 4-5 ayaginin kopmasi/yamulmasi sonucu bozuldu.
Tabi gidip en alt modeli almam da benim hatam fakat o kasayla piyasaya surmek de markaya yakismayan bir hareketti.
Eki Görüntüle 488131
Beyaz kisim 10. kullanima kalmadan icteki pinlerden kiriliyordu ve tum kasa dagiliyordu.
Bu anahtar ne işe yarıyor bir bilginiz var mı?
IMG_20200118_010034[2246].jpg

Kesin bir bilgi olmamakla beraber bazı forumlarda eğer uyumluluk sorunu yaşanırsa switch yönünü değiştirmenin sorunu çözdüğü söyleniyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı