LG 22MK400H-B FreeSync çalışıyor fakat 75 Hz görmüyor

4bdulkadir

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Yozgat
Daha fazla  
Meslek
Veteriner Teknikeri
LG 22MK400H-B monitörü kullanıyorum fakat ekran kartım mining çıkışlı sıfır aldım Amazon Amerika'dan ve sadece DVI-D portu var bu porta dönüştürücü aldım ve monitörüme HDMI yoluyla bağladım. FreeSync aktif edebiliyorum monitör ayarlarından ve daha sonra Radeon ayarlardan da aynı şekilde etkinleştir geliyor, monitörden kapattığımda ayarlarda da kapandığını gösteriyor ve çalışıyor bundan yana sıkıntı yok. 75 Hz olan monitörümü 60 Hz olarak gösteriyor görüntü ayarlarında da başka seçenek yok sadece çözünürlük düştüğünde 75 Hz gözüküyor. Radeon ayarlarından da özel bir ekran oluşturup 75 Hz diye girdiğimde ise monitör desteklemiyor hatası alıyorum. Sorun dönüştürücü kullandığım için midir yoksa bir çözümü var mı bu şekilde dönüştürücü kullanarak yüksek HZ alan arkadaşlar dönüştürücülerinin markasını paylaşırsa sevinirim.

Yabancı sitelerde biraz araştırdığımda DVI-D portundan 144 Hz alan bir sürü insan var.

Ayrıca DVI-D çıkışı olan bir monitör aldığımda dönüştürücü olmadan DVI-D to DVI-D kullanarak yüksek Hz'lere çıkabilir miyim?

Görüntü ayarlarından 75Hz yapman gerek. Radeon ayarlarından bahsetmiyorum.
"75 Hz olan monitörümü 60 Hz olarak gösteriyor görüntü ayarlarında da başka seçenek yok sadece çözünürlük düştüğünde 75 Hz gözüküyor. "

Kusura bakmayın, yanlış okumuşum. Bazı HDMI kablolarında 120Hz sınırı olduğu gibi sizde de 60Hz sınırı olabilir mi? Belki kablodan olabilir mi?
Bir farklı kablo daha denedim kullandığım HDMI üzerinde de highspeed ibaresi vardı. Mesela şuan radeon ayarlardan özel çözünürlük oluşturum 66 Hz yapabildim diğerlerine izin vermedi. Sonrasında görüntü ayarlarında 66 Hz seçeneği geldi fakat daha üstüne çıkamıyorum iki kablo ile de.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı