LG 22MK400H vs LG 24MK430H-B

MemTim

Hectopat
LG 22MK400H 1MS 75Hz HDMI 21.5" Full HD Gaming Monitör cihazını,

LG 24MK430H-B 23.8" 5MS 75Hz IPS FreeSync Full HD Gaming Monitör

İncehesap da hazır sistemde LG22 olanın siparişini verdim, değiştirmek mümkünse diğerini alsam daha iyi olur mu? 200 TL fark var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok rekabetçi oynarım 5 ms beni psikolojik olarak etkiler diyorsanız değiştirmeyin. Ama hem IPS olmasından hem de 24 inç olmasından LG24MK daha mantıklı.

ms değerleri tepki süresi olarak geçiyor ve genellikle griden griye geçis süresi olarak son kullanıcıya lansediliyor. Asıl önemli olan siyahtan beyaza tepki süresi ile input lag denen giriş gecikmesidir. Ki üreticilerden bu bilgileri edinmek oldukça güç.

Ticari hile denilebilir. 1MS yazan monitörler de 1MS değil yani merak etmeyin. 5MS daha hızlı veya eşit demiyorum, tabii ki daha hızlı olabilir, testleri yapmak lazım yapan var mıdır bilemiyorum. Biraz da kendi isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre seçim yapmanızı tavsiye ederim. Ben olsam rekabetçi oyunlar da oynamama rağmen 24 inç IPS 5MS tercih ederdim sadece bu iki seçenek varsa.

1ms değeri dediğim gibi muhtemelen griden griye değeri zira siyahtan beyaza tepki süresinde dediğiniz gibi Va ve Ips paneller teknik olarak 4-5ms in altına inemezler. Geriden griye tepki süresi daha hızlı olduğundan verilen değerler buna dair. Haliyle aldatmacadan öteye gitmiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı