LG 24GN600-B Soluk Renk Veriyor

Twinz

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

Geçen hafta LG 24GN600-B sipariş ettim. Ürün güzel fakat tüm modları denememe rağmen renkler soluk gözüküyor. Özellikle hafif karanlık olan yerler daha çok karanlık gözüküyor. Koyu renkli yerler gölgelenmiş gibi. Tam anlatamıyorum, kusura bakmayın. Parlaklık ve kontrast arttırınca da bu sefer çok parlak oluyor ama karanlık yerler hala aynı. Ekran kartım RTX 2060. Eski 10 yıllık monitörümde bile daha güzeldi renkler. Bir çözümü var mıdır? Yoksa ürünü iade edeceğim yarın. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam LG'nin görüntü kalitesinden memnun kaldınız mı? Bende bir sorun yok isterseniz fotoğraf atın karşılaştırabiliriz.
Ya aslında görüntü baya kaliteli hani panel vs. çok iyi ama eski monitörüme alıştığımdan mıdır nedir yine memnuniyetsizlik var. Eski monitörüm Led'miş bu Lcd'miş, acaba gariplik bu yüzden mi bilmiyorum.

Ya aslında görüntü bayağı kaliteli hani panel vs. çok iyi ama eski monitörüme alıştığımdan mıdır nedir yine memnuniyetsizlik var. Eski monitörüm LED'miş bu LCD'miş, acaba gariplik bu yüzden mi bilmiyorum.

Hocam 10 senelik montiörden geçmişsiniz sizce de normal değil mi? İnsan bir monitöre alışınca farklı monitörde farklılık hisseder elbet. Ayarları fazla kurcalamayın derim tabii renkler sizi tatmin ediyor ise.

Hocam 10 senelik montiörden geçmişsiniz sizce de normal değil mi? İnsan bir monitöre alışınca farklı monitörde farklılık hisseder elbet. Ayarları fazla kurcalamayın derim tabii renkler sizi tatmin ediyor ise.

Ek olarak bende 7 senelik sanırım TN panel 15inch 60Hz laptop monitörümden geçtim yaşadığım fark ve kalite inanılmaz LG monitörlerin renk canlılığını canlı bir şekilde mağazadan seçmiştim.

LG, monitör sektöründe başı çeken firmalardan. Önerdiğim ve beğendiğim bir modeldir. ASUS ile kıyaslanamaz. Bence farklı bir neden vardı ortada ama iade edilmiş konu kapanmış aslında. Belki de hatalı bir ürün denk geldi bilemeyiz. Markayı kötülememek lazım.

LG, monitör sektöründe başı çeken firmalardan. Önerdiğim ve beğendiğim bir modeldir. ASUS ile kıyaslanamaz. Bence farklı bir neden vardı ortada ama iade edilmiş konu kapanmış aslında. Belki de hatalı bir ürün denk geldi bilemeyiz. Markayı kötülememek lazım.
Konu sahibi iade etmiş fakat ben mevcutta kullanıyorum, dün aldım :)
Evet televizyonum da LG, güzel bir marka ona tabi ki lafım yok.

Ek olarak bende 7 senelik sanırım TN panel 15inch 60Hz laptop monitörümden geçtim yaşadığım fark ve kalite inanılmaz LG monitörlerin renk canlılığını canlı bir şekilde mağazadan seçmiştim.
Sizde hangi modeli var? Belki de uzun bir süreden sonra göz alışmadığı için bu problemi yaşıyorumdur.

LG24GN600-B modeli var hocam ben çok ama çok memnunum açıkçası.
Hocam zahmet olmazsa kullandığın ayarları detaylı bir şekilde atar mısın? Birebir aynısını yapayım belki benim de hoşuma gider. Tabi şu da var; Windows HDR ayarını kapattım görüntüyü bozuyor diye. Amd Radeon ayarlarında oyun canlılığı diye bir şey var onu açtım, renkler daha canlı oldu.

Hocam zahmet olmazsa kullandığın ayarları detaylı bir şekilde atar mısın? Birebir aynısını yapayım belki benim de hoşuma gider. Tabii şu da var; Windows HDR ayarını kapattım görüntüyü bozuyor diye. AMD Radeon ayarlarında oyun canlılığı diye bir şey var onu açtım, renkler daha canlı oldu.

Hocam ben el bir ayar yapmadım şu an bilgisayarda değilim fakat renk kalitesi ve canlılığı ayarları kullanmadan tatmin ediyor bence. Baş ağrıtma gibi bir durumda yok bende biraz ama bir konuda yardımcı olabilirim.

Hocam ben el bir ayar yapmadım şu an bilgisayarda değilim fakat renk kalitesi ve canlılığı ayarları kullanmadan tatmin ediyor bence. Baş ağrıtma gibi bir durumda yok bende biraz ama bir konuda yardımcı olabilirim.
Acaba hazır modların fotoğrafını atabilir misiniz?

Acaba hazır modların fotoğrafını atabilir misiniz?
Zaten öyle aman aman bir mod seçeneği yok. Şöyle bi sinema film modu gibi bir şey yapsalarmış güzel olurmuş. Belki renkleri çok daha iyi ve kaliteli verdiği için bana kötü geliyor 😃

Eski Asus monitörüm muhtemelen renkleri yazılımsal olarak yapay veriyordu. E tabi 10 senedir aynı monitöre bakınca da gözler yapay renklere alıştı. LG direkt panelden gerçek renkleri verince renkler solukmuş gibi geliyor. Hatta dün eski monitörümdeki görüntüyü yakalamak için onu da taktım ve iki monitör yan yana masanın üzerine koydum. Renk testi için bir siteye girdim, LG'nin çok daha (abartı şekilde hatta) kaliteli görüntü verdiğini bu şekilde teyit edebildim. Ama ne hikmetse gündelik kullanım için web whatsapp, telegram, youtube ve oyun açtığımda eski monitörümün görüntüsü daha hoşuma gidiyor 🤦🏻‍♂️

Dosya Ekleri

• IMG_20220720_141400.jpg
    IMG_20220720_141400.jpg
    229,3 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_20220720_141326.jpg
    IMG_20220720_141326.jpg
    256,2 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_20220720_141249.jpg
    IMG_20220720_141249.jpg
    243,5 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Zaten öyle aman aman bir mod seçeneği yok. Şöyle bir sinema film modu gibi bir şey yapsalarmış güzel olurmuş. Belki renkleri çok daha iyi ve kaliteli verdiği için bana kötü geliyor 😃

Yok hocam orası değil alttan bir yer çıkıyor gamer 1-2-3 gibi modlar vardı sanırsam.

Yok hocam orası değil alttan bir yer çıkıyor gamer 1-2-3 gibi modlar vardı sanırsam.

Pardon benim hatam zaten gamer 2 modunda kullanıyormuşsunuz.

Yani hocam ben ayarları kurcalamadım çok benim için renk kalitesi gayet yeterli ama internette opsiyon videoları bulumaktadır ona göre ayar çekebilirsiniz.

Yani hocam ben ayarları kurcalamadım çok benim için renk kalitesi gayet yeterli ama internette opsiyon videoları bulumaktadır ona göre ayar çekebilirsiniz.
Görselleri attığım mesajı düzenledim, bir yazı daha ekledim. Onu okur musunuz? IPS panele geçiş süreci yaşıyor olabilirim. 1 hafta daha kullanayım olmazsa iade ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı