LG 24GN60R-B vs TUF VG249Q1A

orpheus2690

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ordu / Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RTX 3060 sistem için monitör sipariş edeceğim. Önceliğim IPS panelde 144 Hz alabilmekte. Bu iki monitör arasında kaldım. Fakat 1 ms GtG, HDR, HDR10 üstünlüğünden dolayı beni bir tık daha içine çekti. Yine de son zamanlarda TUF monitörde çok önerilmiş ve G-Sync desteği mevcut. Şu an ikisi de aynı fiyatta olduğu için hangisini almak daha mantıklı? Ghosting vb. kronik sorunlarda hangisi daha az baş ağrıtır? Maksimum bütçem 3700 TL.
LG olan;
TUF olan;

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı monitörü bende alacağım hangi satıcıdan aldıysan ve geldiğinde UFO testleriyle birlikte deneyimini paylaşır mısın?
Ghosting testini rehberler eşliğinde (sanırım geçen ufonun arkasında siyah bir gölge olması durumu oluyor) yaptığımda bir sıkıntı olmadığını gördüm. Işık sızması konusunda da bir sıkıntı göremedim. Beni bu monitörde kalmamı sağlayan tek özellik HDR10 ve 1 ms GtG olmasıydı diğerine göre. Kesinlikle tavsiye ediyorum parasını sonuna kadar hak ediyor.

Ghosting testini rehberler eşliğinde (sanırım geçen ufonun arkasında siyah bir gölge olması durumu oluyor) yaptığımda bir sıkıntı olmadığını gördüm. Işık sızması konusunda da bir sıkıntı göremedim. Beni bu monitörde kalmamı sağlayan tek özellik HDR10 ve 1 ms GtG olmasıydı diğerine göre. Kesinlikle tavsiye ediyorum parasını sonuna kadar hak ediyor.
Tavsiye etmiyorum diye okudum kalbime iniyodu hocam.

Hortlattığım için kusura bakmayın hocam, g-sync özelliği mevcut mudur?

Yeni konular

Geri
Yukarı