LG 24GN650-B monitörü yorumum

Hocam bu aynı monitörün incelemesi değil. LG 24GN600-B modeli.

sRGB % rakamı yükseldikçe renkler daha mı gerçekçi oluyor? Eğer öyleyse %99 oranına sahip LG 24GN650-B bu özelliğiyle muadillerine göre geride mi kalıyor?

İncelemeyi yapan kişi monitörlerin aynı olduğunu söylüyor tek farkı birinin yüksekliği ayarlanmıyor.

Evet Epey'den karşılaştırınca birebir aynı panel oldukları, sadece kaslarının farklı olduğu görülüyor.

Aynı monitörler ama birinin ayaklıgı sade. Yükseklik alçaklık ayarı yapılmıyor. 650-B olan modelde asansörün yükseklik alçaklık ayarı var. O yüzden model isimleri farklı monitörler aynı. LG 1ms gtg diyor. Rakiplerinin sRGB oranı yüzde 125 olsa bile 4ms gtg. LG'nin parlaklıgı 350 nit rakipleri ViewSonic XG2405 ve AOC 24G2U'nun parlaklıgı 250 nit. LG kagıt üstünde daha önde görünüyor.
Monitörle internette ilk karşılaştığımda hayret etmiştim ama şimdi sRGB değeri düşük olduğu için özellikle filmlerde beni üzer gibime geliyor. Videoda da TN panel bir monitörle kıyaslamasına rağmen TN panel olanın daha dolgun renk deneyimi verdiği görünüyor.

Bilmem sizler ne düşünüyorsunuz?

Ayrıca hem film, hem oyun deneyimi yaşamak isteyeceğim eşit ağırlıkta bir monitör arayışı içersindeyim, gtg teknolojisi oyunlar için mühim galiba, benim için oyun 2. planda geliyor o yüzden tereddütteyim.

Son düzenleme:
Evet Epey'den karşılaştırınca birebir aynı panel oldukları, sadece kaslarının farklı olduğu görülüyor.

Monitörle internette ilk karşılaştığımda hayret etmiştim ama şimdi sRGB değeri düşük olduğu için özellikle filmlerde beni üzer gibime geliyor. Videoda da TN panel bir monitörle kıyaslamasına rağmen TN panel olanın daha dolgun renk deneyimi verdiği görünüyor.

Bilmem sizler ne düşünüyorsunuz?

Ayrıca hem film, hem oyun deneyimi yaşamak isteyeceğim eşit ağırlıkta bir monitör arayışı içersindeyim, gtg teknolojisi oyunlar için mühim galiba, benim için oyun 2. planda geliyor o yüzden tereddütteyim.

LG olan ah-ips panele sahip AOC ise panda LG'nin paneli kendisine ait ve ah-ips panelin en gelişmiş ips panel olduğu söyleniyor.
Buradan bakabilirsiniz.

Takipteyim csde lolde güzel tepkime , ghosting vs yoksa alıcam yarım saate. Beğendiniz mi memnun musunuz ?
AMD FreeSync aktarım teknolojisi 2020'de 3 farklı seviyeye taşıdı. FreeSync, FreeSync Premium ve FreeSync Premium Pro yeni nesil monitörlerde kendisine yer bulacak.

İlk nesil FreeSync teknolojisi aynı şekilde isimlendirmesini ve özelliklerini koruyor. FreeSync ailesinde ilk nesil, giriş seviyesi olarak kalmaya devam edecek.

FreeSync Premium ise Full HD çözünürlükte en az 120Hz tazeleme hızını tutturabilen monitörler için verilecek. Bu standartta düşük kare oranı sıkıştırma teknolojisi – LFC ise sistem monitörün tazeleme oranını yakalayamasa bile oyunlarda akıcılığı korumaya çalışıyor. FreeSync 2 HDR olarak bildiğimiz HDMI üzerinden gelen standart ise FreeSync Premium Pro şeklinde isimlendiriliyor. Full HD çözünürlükte 120Hz tazeleme hızını HDR ile verebilen monitörler bu isimlendirmeyi kullanacaklar.

Önereceğim LG 24GN650-B monitörü de FreeSync Premium onaylı bir ürün, ayrıca ah-IPS panel kullanıyor, ah-IPS en gelişmiş IPS türüdür siyah ve beyaz dengesi çok daha başarılı IPS panellere oranla bunu internetten de araştırabilirsin, panel üreticisi de bildiğim kadarı ile LG kendi paneli ya da auo panel kullanıyorlar bu üründe.

BR ve FPS türünde oyunlar oynuyorsanız monitör de nişan imleci de bulunmakta bu da + bir özellik siyah dengeleyici 350 CD / M.2 parlaklık güzel bir renk kalitesi sunuyor.

Teknik özellikleri bu link'den bakabilirsiniz.

Peki bununla farkı nedir hocam ? Hangisi daha iyidir , siz memnun musunuz alabilir miyim gönül rahatlığıyla ?

Takipteyim CS'de LoL'de güzel tepkime, ghosting vs yoksa alacağım yarım saate. Beğendiniz mi memnun musunuz?

Peki bununla farkı nedir hocam? Hangisi daha iyidir, siz memnun musunuz alabilir miyim gönül rahatlığıyla?

Hocam 27 inch 1080P önermiyorlar yazılar okunmuyor diye.

LG olan ah-ips panele sahip AOC ise panda LG'nin paneli kendisine ait ve ah-ips panelin en gelişmiş ips panel olduğu söyleniyor.
Buradan bakabilirsiniz.
AOC ile ilgili bir yorumum olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı