LG 24GN650-B response time nedir?

Hakmarino

Hectopat
Monitör
LG 24GN650-B
Arkadaşlar bu response time mantığını çözemedim biri yardımcı olup anlatabilir mi?

Dosya Ekleri

• 2316864B-96F5-4D32-BFB9-756288FAC28D.jpeg
    2316864B-96F5-4D32-BFB9-756288FAC28D.jpeg
    113,3 KB · Görüntüleme: 346
Monitörün tepki süresi, kutu üzerinde yazılan 1ms gibi değerler bu ayarlar ile oluyor.
Faster'a alırsan ghosting çok olur, Fast daha makuldür.
Emoji yerine anlamadığını sorabilirdin neyse,

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dakika 8.07'den itibaren izlersen, söylediğimin detayını görebilirsin.
GN600-B GN650-B aynı paneller, sadece standı farklı.

Dosya Ekleri

• resim_2022-01-10_134343.png
    resim_2022-01-10_134343.png
    533,7 KB · Görüntüleme: 354
Son düzenleme:
Monitörün tepki süresi, kutu üzerinde yazılan 1ms gibi değerler bu ayarlar ile oluyor.
Faster'a alırsan ghosting çok olur, Fast daha makuldür.
Emoji yerine anlamadığını sorabilirdin neyse,

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dakika 8.07'den itibaren izlersen, söylediğimin detayını görebilirsin.
GN600-B GN650-B aynı paneller, sadece standı farklı.
Teşekkür ederim dostum yardımcı olduğun için peki basic ve extended arasındaki fark nedir?

Extended mod daha geniş bir (VRR) sunar. Görüntüde bir sorun görmedikçe,
Extended modda kullanabilirsin.

Ne yaptıysam bir çözümünü bulamadım. Blurbusters en iyi ayar önerisi diye bir şey okumuştum kendi sayfasında ve en hızlı aşırtma ayarını açtıktan sonra 120Hz olarak tüm syncronların kapanmasıdır yazmış G-Sync FreeSync veya V-Sync gibi. Hepsini denedim hatta ayarları karışta karıştıra denedim yine en hızlı aşırtmayı açarken ghosting oluyor. Büyük bir kararsızlıkla ve emin olmamakla beraber zannedersimki DP kablo ile denemek lazım. Benim monitör 144Hz ve eğer kablo değişiminden sonra da olmazsa 180Hz'e kadar aşırtmak lazım herhalde o zaman ghosting kalmaz diye düşünüyorum bu şahsi fikrim. Deneyeceğim ama bunu. Sizinle de paylaşırım bilgileri.

Yeni konular

Geri
Yukarı