LG 24MP59G 75 Hz'de pikselleşme sorunu

BeyazıtCLK

Hectopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Asus GT 1030 ekran kartı takılı sistemimde. Bu monitörü kullanıyorum ilk aldığım da böyle bir sorun bulunmuyordu ya da ben fark etmedim. Mavi-sarı özellikle bu iki renkte aşırı rahatsız edici ekranda çizgiler var. 60Hz'de kullandığımda nispeten daha az oluyor. 75 Hz'de aşırı belli oluyor acaba hangi donanımda sorun vardır?

Wq77GN.jpg

Bilgisi olan ?

Son düzenleme:
Şans eseri senin konuna düştüm. Bende LG 24MK430H-B modelini kullanıyorum sendeki sorunun aynısı var. Mavi ve sarı tonlar çizgi çizgi görünüyor. Ancak 60Hz'de böyle birşey yok ya da çok çok az. 75Hz monitörümü 60Hz'de kullanıyorum. Sen bir çözüm buldun mu? Sanırım garantiye vericem.

Garantiye ver. Olmadı bütün haklarımı kullanacağım , servise gönderdim cihazı arza yok yazıp yollamışlar hakem heyetine başvuracağım ben
Çözüm bence bizde yok reddit.com da bu sorun dile getirilmiş

Garantiye ver. Olmadı bütün haklarımı kullanacağım , servise gönderdim cihazı arza yok yazıp yollamışlar hakem heyetine başvuracağım ben
Çözüm bence bizde yok reddit.com da bu sorun dile getirilmiş
Reddit'teki başlığı paylaşır mısınız hocam? Ayrıca mahkeme süreci hakkında bilgilendirirseniz sevinirim. Ben de bu işin ucunu bırakmayı düşünmüyorum.

Detaylı inceleme
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Monitörü 60 Hz'ye nasıl çektiğinizi söylerseniz ben de gözlemlerim. Aynı monitöre sahibim.

Detaylı inceleme
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler inceliyorum şimdi.
Monitörü 60 Hz'ye nasıl çektiğinizi söylerseniz ben de gözlemlerim. Aynı monitöre sahibim.
Nvidia kullanıyorsanız nvidia denetim masasında çözünürlük ayarları kısmında hemen sağda 75Hz 60Hz olarak gözükür hocam. Veya gelişmiş görüntü ayarları > ekran 1 için görüntü bağlaştırıcısı özellikleri > monitör sekmesinden ekran yenileme sıklığı kısmında değişmesi gerek.
Eki Görüntüle 373621
60 Hz'ye aldığımda parlıyor renkler soluyor 75 Hz'de ise renkler çok iyi ama böyle pixselleşme meydana geliyor.
Abi bu şanstır ya? Kırk yılın başı bir şey alıyoruz sorun. Vallahi soğudum ya. Garantiye verince kesin normal diyecekler. Borcu bitsin paraya kıyacam bu sefer. Bunu okuyan da görsün, UCUZ ET YAHNİSİ.... LG marka monitör almam daha.

Teşekkürler inceliyorum şimdi.

Nvidia kullanıyorsanız nvidia denetim masasında çözünürlük ayarları kısmında hemen sağda 75Hz 60Hz olarak gözükür hocam. Veya gelişmiş görüntü ayarları > ekran 1 için görüntü bağlaştırıcısı özellikleri > monitör sekmesinden ekran yenileme sıklığı kısmında değişmesi gerek.

Abi bu şanstır ya? Kırk yılın başı bir şey alıyoruz sorun. Vallahi soğudum ya. Garantiye verince kesin normal diyecekler. Borcu bitsin paraya kıyacam bu sefer. Bunu okuyan da görsün, UCUZ ET YAHNİSİ.... LG marka monitör almam daha.
Hakem Heyetine ver Yapmazlarsa Ben Böyle yapacağım belirgin bir şey bu.

Bakın bariz şekilde böyle görünüyor monitör

Son düzenleme:
Hakem Heyetine ver Yapmazlarsa Ben Böyle yapacağım belirgin bir şey bu.
Hocam son zamanlarda 2 sorun daha farkettim sizde farkettiniz mi? Hareketli görsellerde(video, oyun gibi) böyle görüntüde ağır hareketler varken diklemesine hayalet çizgiler görüyorum. Mesela yavaşça yol alan bir araba videosunda ekran dikey çizgi dolu. Veya ekranda sabit bir yere bakarak kafanızı sağa sola hızlı hareket edin görüntüde böyle çizgiler çıkıyor anlık. Çok sinir bozucu üstelik 60Hz 75Hz farketmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı