LG 24MP59G Alınır Mı ?

Kontrast, tepki süresi ve Curved gibi nedenlerden dolayı bu daha iyi bir seçenek olacaktır.

Samsung LC24F390FHMXUF 23.5" 4ms (Analog+HDMI) Full HD Fiyatı

4ms olması ve sabit 75Hz değerine sahip olmamasından dolayı bu monitörden vazgeçmiştim. Bir kullanıcı da 72Hz değerine çıktığında dalgalanmalar yaşadığını söylemişti yorumda. Aslında Asus'un VP247QG modelini alacaktım fakat IPS panel ile TN panel arasında ciddi bir görüntü farkı olduğu için bu monitöre bakmaya başladım. Hem 1ms hem 75Hz hem de IPS olması çok iyi denk geldi.

@astigmat13 LG olan 1 ms değil mi yahu?

IPS panel bir de. Bence iki model de sağlam.
GTG tepki süresine kanmayın. MPRT tepki süresidir önemli olan.

4ms olması ve sabit 75Hz değerine sahip olmamasından dolayı bu monitörden vazgeçmiştim. Bir kullanıcı da 72Hz değerine çıktığında dalgalanmalar yaşadığını söylemişti yorumda. Aslında Asus'un VP247QG modelini alacaktım fakat IPS panel ile TN panel arasında ciddi bir görüntü farkı olduğu için bu monitöre bakmaya başladım. Hem 1ms hem 75Hz hem de IPS olması çok iyi denk geldi.
Bir kullanıcı LG monitörde de sorun yaşayabilir. Bu arada TN değil VA panel bir monitör. Çok fark yok yani görüntü olarak arada. Ben olsam Curved şansını kaçırmam. Hem IPS oyunlar için ideal değil. Benim önerim VA veya TN panel oyunlar için.

@Nazım Paşa @Jira Bu konuda bilgili kişiler olarak sizin de fikrinizi almak isterim. Önümde iki seçenek var:
  • Samsung LC24FC390
  • Lg24MP59G
Bu monitörlerden hangisini tavsiye edersiniz ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı