LG 27GL83A-B IPS glow

goodes1905

Kilopat
Yaklaşık 1 hafta önce LG27GL83A-B modelini satın aldım amazon.com'dan ve bugün karanlıkta IPS glow olduğunu fark ettim. Monitörde film-dizi izledim gözüme bir şey batmadı fakat testi yapınca köşelerde ışık sızması olduğunu gördüm bu konu ileride beni üzer mi yani iade etmeli miyim kararsız kaldım. Fotoğrafını yükleyeceğim fakat fotoğrafta bayağı abartı çıkıyor köşelerdeki parlamalar, ben normal bir şekilde önüne oturduğumda monitörün görebiliyorum bu parlamaları fakat kesinlikle fotoğraftaki kadar aydınlık değil. Ayrıca kafamı hareket ettirdiğimde kimi zaman görememeye kimi zaman da daha çok görmeye başlıyorum.

IPS Glow.jpeg

Hocam bu bayağı fazla. İadeye gönderin derim.

Bende de var benim monitör Acer. Normal bir durum olarak biliyorum ve karanlıkta telefonla fotoğraf çekince bayağı bir abartı çıkıyor.

Sol altta biraz fazla gibi ama yeni gelen monitörde de muhtemelen olacaktır hocam. IPS alırken maalesef iki kez düşünmek gerekiyor bu glow olayı yüzünden. VA siyahlarda çok başarılı.

Sol altta biraz fazla gibi ama yeni gelen monitörde de muhtemelen olacaktır hocam. IPS alırken maalesef iki kez düşünmek gerekiyor bu glow olayı yüzünden. VA siyahlarda çok başarılı.

Ama boş boş siyah ekrana bakmadığımız için renk canlılığında IPS daha iyi.

Ama boş boş siyah ekrana bakmadığımız için renk canlılığında IPS daha iyi.
Oyun oynarken örneğin siyah renklerin hakim olduğu noktalarda da siyahı grimsi gösteriyor.

Va paneller ghosting ve kavis sebebiyle tercih edilmemeli. Kavis kısımlarından en çok bozulan paneller. Fazla İPS Glow olmayan İPS monitörler var. MSİ MAG274R tercih edebilirsiniz fazla parlamıyor.
Yaklaşık 1 hafta önce LG27GL83A-B modelini satın aldım amazon.com'dan ve bugün karanlıkta IPS glow olduğunu fark ettim. Monitörde film-dizi izledim gözüme bir şey batmadı fakat testi yapınca köşelerde ışık sızması olduğunu gördüm bu konu ileride beni üzer mi yani iade etmeli miyim kararsız kaldım. Fotoğrafını yükleyeceğim fakat fotoğrafta bayağı abartı çıkıyor köşelerdeki parlamalar, ben normal bir şekilde önüne oturduğumda monitörün görebiliyorum bu parlamaları fakat kesinlikle fotoğraftaki kadar aydınlık değil. Ayrıca kafamı hareket ettirdiğimde kimi zaman görememeye kimi zaman da daha çok görmeye başlıyorum.

Eki Görüntüle 994168

A-HVA İPS panellerin kronik sorunu bu kaçış yok. Siyah dengesi iyi ayarlanmış serilere yönelin derim. Aldıgınız LG monitörün tüm kopyalarında bu İPS Glow olacaktır benzer şekilde. Monitörü degiştirerek bu sorunu çözemezsiniz. Yeni çıkan serilerde azaldımı bilmiyorum. Rtings.com sitesine girip siyah ekranda çekilen resimlere bakabilirsiniz.Senin modelin resmini çekmişler siyahlarda ve paylaşmışlar. Link LG 27GL83A-B Review 27GL83A-B, zayıf siyah homojenliğe sahiptir. Baştan sona gözle görülür bir bulanıklık var ve sol üst köşeye yakın çok belirgin arka ışık kanaması var. Bu, karanlık sahneleri izlerken dikkat dağıtıcı olabilir.

Dosya Ekleri

• uniformity-large.jpg
    uniformity-large.jpg
    37,2 KB · Görüntüleme: 204
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı