LG 27MP59G-P vs LG 27MK600M-B vs LG 27MK400H-B

Thaldus

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bu hafta içerisinde monitör almam gerekiyor, ekranım gitti o yüzden acil lazım. Bu üç modeli inceledim bir yakınım bilgisayar işiyle uğraşıyor ve "sadece" bu modelleri piyasa fiyatlarının altında alacağım. Üç modelle kısıtlamamdaki temel sebep budur.

LG 27MP59G-P IPS - FreeSync - 75Hz - 5ms

LG 27MK600M-B IPS - FreeSync - 75Hz - 5ms

LG 27MK400H-B TN - FreeSync - 75Hz - 1ms

Üç monitörüde araştırdım fakat kesin karar vermemi sağlayacak bir artı maalesef bulamadım, oyun ağırlıklı kullanılacak genelde FPS/MMORPG türünde oyun oynuyorum profesyonel olmamakla beraber alacağım monitörün tabii ki oyunlarda eksiklik hissettirmesini de istemem. Arada Bir de dizi film. Bütçem kısıtlı yanlış bir tercih yaparsam çok pişman olurum o yüzden sizlerden destek rica ediyorum.
(Ekran kartım RX580 8GB)

Epey.com üzerinden karşılaştırmaları

Son düzenleme:
Ekrana yakından bakacaksan 1080p 27 inc'te pixelleri sayarsın bilgin olsun. DP girişi olduğu için LG 27MP59G-P diyebilirim
Yanıtınız için çok teşekkürler, LG 27MK400H-B modeli için ne söyleyebilirsiniz? Daha önce hiç TN panelli bir monitör kullanmadım kimisi iyi kimisi kötü diyor ama 1 ms olması ve daha ucuz olması aklımı karıştırdı

Paneller hakkında bilgiyi konuya göz atarak edinebilirsiniz.

Bütçeyi biraz esnetip 144 Hz bir monitöre yönelmek daha iyi olur FPS ve MMORPG için fakat ucuza alacağım demişsiniz. Fikrimi yukarıda belirtmiştim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı