LG 32 LF 630 V TV kumandası uydu kumandası gibi çalışıyor

refikilhan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

DreamstarSmart Plus IPTV H. 265 HEVC HD uydu alıcısı satın aldım, fakat bu cihaz benim LG 32 LF 630 V TV kumandamı karıştırdı, şimdi TV kumandası uydu kumandası gibi çalışmaya başladı, kumandanın arkasında iptal için 3 saniye Set tuşuna basılması yazıyor ama, sanırım bu olay benim iradem dışında olduğu için işe yaramadı. Aslında uydu cihazı mükemmel. Bu sorundan nasıl kurtulabilirim? Yardım ederseniz inanın çok sevineceğim.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
TV için farklı ama ayni işlevi yapabilen bir kumanda fayda edebilir mi?
Teşekkürler.

O zaman TV kumandası çalışmayabilir diye düşünüyorum
Zaten amaç da o :)
Kumanda iki cihazı da kontrol ediyor. Bu yüzden cihazın birinin kumandayı görmemesi gerekiyor. Tvyi kızılötesi yerine wifi kumanda ile kontrol edebilirseniz uydu alıcısını kızılötesi ile kontrol edebilirsiniz. Bunun tam tersini yapabileceğinizi sanmıyorum :)

Zaten amaç da o :)
Kumanda iki cihazı da kontrol ediyor. Bu yüzden cihazın birinin kumandayı görmemesi gerekiyor. TV'yi kızılötesi yerine Wi-Fi kumanda ile kontrol edebilirseniz uydu alıcısını kızılötesi ile kontrol edebilirsiniz. Bunun tam tersini yapabileceğinizi sanmıyorum :)

Yanıtınızı bu sabah gördüm ama, gecenin bu saatinde ki desteğiniz inanın beni çok sevindirdi,
Bu cihazda bir sorunum daha var, hazır kurulu kanallar yüklü geliyor ama o kanallarda örneğin ben Eskişekir'de yaşıyorum, bu şehrin Kanal 26 ve Es TV diye 2 kanalıda eksik oluyor, frekanslarını yüklüyorum, ve tekrar taratıyorum, ama o 2 frekansı değil tüm kanalları tekrar tarıyor, eksik kanallar dahil yükleniyor fakat bu defa önceden var olan başka 2 kanal kayboluyor, 70'lerde olan frekans sayısı 1000'lere ulaşıyor, büyük çoğunluğu sıfır kalitede, bu kalitedeki frekansları silince diğer kanallarda açılıyor ama, bu defada kanal geçişleri 7 saniyeden fazla bekleterek açılıyor.
Ben bunun yerine USB'ye başka bir cihazdan kanal yükleyebilir miyim, bunu nasıl yaparım? Yüklediğimi var sayalım, bunu kendi cihazıma nasıl aktarırım?
Bana bu konuda da yardımcı olur musunuz?
Teşekkürler.

Yanıtınızı bu sabah gördüm ama, gecenin bu saatinde ki desteğiniz inanın beni çok sevindirdi,
Bu cihazda bir sorunum daha var, hazır kurulu kanallar yüklü geliyor ama o kanallarda örneğin ben Eskişekir'de yaşıyorum, bu şehrin Kanal 26 ve Es TV diye 2 kanalıda eksik oluyor, frekanslarını yüklüyorum, ve tekrar taratıyorum, ama o 2 frekansı değil tüm kanalları tekrar tarıyor, eksik kanallar dahil yükleniyor fakat bu defa önceden var olan başka 2 kanal kayboluyor, 70'lerde olan frekans sayısı 1000'lere ulaşıyor, büyük çoğunluğu sıfır kalitede, bu kalitedeki frekansları silince diğer kanallarda açılıyor ama, bu defada kanal geçişleri 7 saniyeden fazla bekleterek açılıyor.
Ben bunun yerine USB'ye başka bir cihazdan kanal yükleyebilir miyim, bunu nasıl yaparım? Yüklediğimi var sayalım, bunu kendi cihazıma nasıl aktarırım?
Bana bu konuda da yardımcı olur musunuz?
Teşekkürler.
Öncelikle elimde cihaz olmadığını belirtmek isterim. Bu nedenle kanal listesini ekleme ve liste düzenleme seçeneklerini göremiyorum. Ancak yine de yardımcı olmaya çalışayım:

Tam tarama yapıyor olabilirsiniz. Bu nedenle varolan kanal listesi silinip yeni kanal listesi kaydediliyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı