LG Cam Plus Şarj Problemi

Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar. LG G5 telefonum için aldığım Cam Plus aparatının tam olarak kullanım şeklini anlayabilmiş değilim. Bu aparatı taktığımız zaman telefonun 2800 mAH olan batarya 4000 olması gerekmiyor mu? Yani benim bu cümleden anladığım kadarıyla telefon normalde bataryası 2800 iken 1 saat video izleyince %20 şarj eksiliyor ise bu aparatı takınca 4000 olan bataryadan örnek veriyorum %12 eksilmesi gerekmiyor mu?

Bu aparat yukarıda anlattığım şekilde mi işliyor? Şuan bu aparatı aktif bir şekilde kullanıyorum. Telefonu kafasına göre şarj ediyor. Sabahları şarjdan çıkarıyorum, müzik dinleyerek işe gideceğim şarjı %99'a düştüğü zaman kendiliğinden şarj olmaya başlayıp %100 oluyor. Dükkana geldiğimde ise telefon otomatik Wife ağına bağlanıyor. Telefonumda otomatik güncelleme modu açık. Telefon şarja ve Wife ağına bağlı ise bütün güncellemeleri yapmaya başlıyor. Bu modu kapatmak istemiyorum ancak bu aparat sürekli kendi kafasına göre şarj ettiği için telefon sürekli güncelleme yapıyor.

Bu otomatik şarj olayını nasıl durdurabilirim? Son olarak yukarıda dediğim gibi bu bataryayı 4000 mi yapıyor yoksa 2800 olan bataryaya bir PowerBank takmış gibi azaldıkça 1200 şarj mı ediyor?

Bir çok sitede üstünkörü inceleme yapılmış. Hiç bu özelliklerden bahsedilmemiş. Bana yardımcı olur musunuz?

Ürünü inceledim ve düşüncelerimi aktarıyorum. Ürünün 1200 olan şarjı kendisi için harcıyor. Telefon bataryasına tek artısı bu. Normal kullanımın için artı bir güç vermiyor. Sadece kamera kullanımında 1200 lük katkı sağlıyor.

Ürünü inceledim ve düşüncelerimi aktarıyorum. Ürünün 1200 olan şarjı kendisi için harcıyor. Telefon bataryasına tek artısı bu. Normal kullanımın için artı bir güç vermiyor. Sadece kamera kullanımında 1200 lük katkı sağlıyor.
Malesef söylediğiniz ile alakası yok. Ürünü kullanmaya başlamam ile beraber batarya performansında gözle görülür bir artış oldu.

LG destek ile görüşme sağladım. Cihaz takılınca batarya 4000 oluyormuş. Cihaz içine depoladığı belirli bir miktar enerjiyi telefonun şarjı azaldıkça telefonu şarj etmek için kullanıyormuş. Yani takınca batarya 4000 ve bu 4000 den eksildikçe 4000 e tamamlamaya çalışıyormuş. Ancak bu şarj etme olayını kapatmak mümkün değilmiş. Şarj etme olayı alakalı da hiç bir bilgi yokmuş. Cihaz tamamen kendi kafasına göre rastgele olarak şarj etmeye başlıyor. Şarjın büyük bir kısmını şarj seviyesi %99 civarındayken yapıyor.

Ne kaç mAH şarj ettiği hakkında bilgi var ne de hangi aralıklarda şarj ettiği hakkında bilgi var. Resmen Çin malı markasız ürünler gibi neyin ne olduğu belli değil ancak işe yarıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı