LG G4 Şarj Problemi

SedatYekta

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar gidip bugün G4 aldık. Ben bataryayı %5 yapıp şarja taktım. %100 olunca çektim. Öyle ilk şarj için 6 saat falan beklemedim araştırdıklarıma göre o eskide kalmış. Yeni bataryalar zaten %100 olunca şarj olmayı bırakıyormuş. Her neyse sonra gidip Real Racing 3 indirdim. Oynamaya başlarken şarj %87 ydi parlaklık %0 daydı Wİ-Fİ açıktı. 15 dk. oynadım ve çıkınca pil %74 kalmış. Bu ilk şarj olayından mı kaynaklanıyor ? Yoksa bir sorun mu var ?

Bir sorun olduğunu sanmıyorum. 15 dakikalık bir oynanış süresine %13 sarj inmesi gayet normal. Ne bekliyordunuz %5-6 arası inmesini mi?
Hatırlatırım bataryanız 3000 mAH.

Neden bilmiyorum ama Galaxy e7 telefonumda parlaklık %50, wifi açıkken oyun testi yaptım ve 15 dakikada batarya %3 azaldı. :LOL:

@SedatYekta Hocam şöyle düşünün. LG G2 ile aynı batarya gücüne sahip bir ürün elinizdeki. LG G2 de Full HD ekran var iken G4'te Quad HD ekran var. Ayrıca daha güçlü bir işlemci ve daha büyük bir ekran var. Elbette ki daha fazla gidecek. Ben de G4 almayı düşünüyorum ama biliyorum ki alırsam şarj konusunda büyük sorun yaşayacağım. Bunu öngörmek çokta zor değil. O telefonun hakkı 3400-3500 MaH. Fakat nasıl olur da böylesine güçlü bir telefona 3000 MaH gibi komik bir pil kullanılır aklım almıyor.
Kısaca, bence 1 hafta değil, 1 ay da pili oturtsanız sadece günden güne pil zayıfladıkça daha da fazla pil harcar. Bu bir arıza değil veya sorun değil. Sadece pilin telefonun gücünü taşıyamamasından kaynaklı derim ben. İyi forumlar herkese (y)

bencede gayet normal pil biraz daha kendine gelince 15 dakikada aynı şekilde oynarsan en iyi %10 gider dahada fazla bekleme G4den 2k ekran snapdragon işlemci felan derken gidiyor malasef :(

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı