LG E500 Laptop donanımı yükseltme

sefadinç

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar yardımcı olabilecek var mı acaba? LG E500 tip laptopum var bunu nasıl yükseltebilirim? CPU Zden fotolarını aldım paylaşmam herhangi bir sorun oluştur mu?

Merhabalar yardımcı olabilecek var mı acaba? LG E500 tip laptopum var bunu nasıl yükseltebilirim? CPU Zden fotolarını aldım paylaşmam herhangi bir sorun oluştur mu?
Oluşturmaz paylaşabilirsiniz. Sadece RAM sekmesini atıp diğer bileşenleri yazabilirsiniz.

aıda 64 den görüntü aldım ama
9 aida64.png

hardiski ssd yapacagım ram yükseltlilecek işlemci yükseltilecek ama ekran kartı sıkıntı yaratır mı bilmiyorum

Maximum 300-400 TL oda kasanın çok temiz olması lazım. Sistem olarak buna yapabileceğin en yararlı şey SSD alıp ucuzdan bulunursa 2 GB RAM takviyesi oda anca günlük işler için bir tık kurtarır.

Merhabalar yardımcı olabilecek var mı acaba? LG E500 tip laptopum var bunu nasıl yükseltebilirim? CPU zden fotolarını aldım paylaşmam herhangi bir sorun oluştur mu?

Aynı laptop bende de var. RAM en fazla 4 GB destekliyor. İşlemci yükseltmesi yapabilirsiniz. Intel Core 2 Duo T7250 Upgrade burada yazan işlemcilerden istediğinizi kullanabilirsiniz. Ben T7500 almayı düşünüyorum. Fiyatı 60 TL civarında değişiyor. T7500'dan sonraki işlemcileri bulmak biraz zor bulursanız onları da kullanabilirsiniz ama Extreme'ler 44W olduğu için soğutma sorunu yaşayabilirsiniz o yüzden Extreme almayın derim. T7250'den T7800'a kadar olan işlemciler alınırsa daha iyi olur. Ekran kartı anakarta monte edildiği için değişimi maalesef mümkün değil. Sisteminizde SSD yoksa alırsanız sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bende SSD takılı fişek gibi Windows 10 ile kullanıyorum. Bu PC de Euro Truck Simulator (1.24), CS:1.6, Zula gibi oyunları sıkıntısız oynadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı