LG G2 D802TR'ye ROM önerisi

470878

Hectopat
Makaleler
4
Sorum yukarıda var mı Android 6 veya üzeri önerebileceğiniz ROM cihazda Android 4.4.2 LG stock ROM var ve cihazda 2 GB RAM bulunuyor.

D802TR'ye anca D802 ROM'u bulabilirsin onda da SIM kart özelliği çalışmaz, arama yapamazsın yani. ROM olarak AOSP Extended ROM(Android 9)'dan memnun kalmıştım ama şu an telefon modeli sitedeki modeller arasından kaldırılmış ve ROM da uzun zamandır güncellenmemişti zaten. Şu anda LineageOS 18.1 var o telefon için ama denemedim.

Hocam Google desteği var değil mi?
Google uygulamalarını ayrıca recovery üzerinden flaşlayabilirsiniz. Open GApps'in ZIP dosyası iş görür.(Telefon 32-bit, bu yüzden siteden ARM sürümü indireceksin ARM64 değil.)

Şu anda LineageOS 18.1 var o telefon için ama denemedim.
Denedim, güzel çalışıyor. Open GApps'in stock sürümü yerine mini sürümünü kurmanız gerekiyor, yoksa system bölümünde yer yetmediği için hata alıyorsunuz.

Son düzenleme:
D802TR'ye anca D802 ROM'u bulabilirsin onda da SIM kart özelliği çalışmaz, arama yapamazsın yani. ROM olarak AOSP extended ROM(Android 9)'dan memnun kalmıştım ama şu an telefon modeli sitedeki modeller arasından kaldırılmış ve ROM da uzun zamandır güncellenmemişti zaten. Şu anda LineageOS 18.1 var o telefon için ama denemedim.

Google uygulamalarını ayrıca recovery üzerinden flaşlayabilirsiniz. Open Gapps'in ZIP dosyası iş görür.(telefon 32 Bit, bu yüzden siteden ARM sürümü indireceksin ARM64 değil.)

Denedim, güzel çalışıyor. Open Gapps'in stock sürümü yerine mini sürümünü kurmanız gerekiyor, yoksa System bölümünde yer yetmediği için hata alıyorsunuz.

Sağ olun hocam Android 7 ROM kurdum D802.

Yeni konular

Geri
Yukarı