LG G2 ekran değişimi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar LG G2 32 telefonum bir anlık dalgınlık ile yere düştü.
Sol alt kısım kırıldı, ve sağ tarafa doğru çatladı. Ekranın tamamen değişeceğini düşünüyorum.

Dokunmatiği %99 oranında çalışmıyor ve ekranın en alt orta kısımında piksellerde ufak bir uçuş var.
Arka tuşundan açtığımda telefon gayet düzgün bir biçimde açılıyor, ekranı gayet düzgün, telefon gayet düzgün bir biçimde çalışıyor. Ancak dokunmatik ölmüş durumda.

Görüldüğü gibi sol alt kısım tuz oldu ve sağa doğru çatlaklar var.
1.jpg

2.jpg

Ve en alt kısımda piksel mallaşması mevcut :

3.jpg

Arkadaşlar bu telefonu en ucuz kaç liraya, kullanılabilir bir hale getirebilirim?
Servise versem 500 lira para isteyecek benden. Ben o 500 liraya kendime kişisel şeyler almak istiyorum. Parayı boş yere telefona akıtmak istemiyorum.

Bana bir yol gösterin, 200 liraya falan halledemez miyiz? Arka ekran da zarar görmüş, değişecek galiba. Yan sanayi ekran tercih etsem sıkıntı olur mu?

Ne yapmalıyım? Nerede yaptırmalıyım?

Telefoncu arkadaşımdan G2'nin ekran ve dokunmatik masrafını öğrenir bildiririm sana. Eğer ekran kasa ile birlikte değişiyorsa o kötü olur. Öğlene doğru öğrenirim.

Telefoncu arkadaşımdan G2'nin ekran ve dokunmatik masrafını öğrenir bildiririm sana. Eğer ekran kasa ile birlikte değişiyorsa o kötü olur. Öğlene doğru öğrenirim.
Yok, ekran kasa ile birlikte değişmiyor, ekranın tamamı değişiyor hepsi bu.

Aşağıdaki sitede 300 liraya orjinal takıyoruz diyorlar :
Teknikburada

300 liraya nasıl orjinal ekran takıyorlar anlamış değilim, bir kurnazlık olabilir mi?

Tam olarak piyasayı bilmiyorum ama o kadar masraflı olmaz diye tahmin ediyorum. Bunu taktırırken iyi bir yere yaptırmaya çalışın çünkü dokunmatiğin tekrar takılması baya zahmetli bir şey. Dokunmatiğin hassaslığı arasına sürülen jel tarzı şeyin ne kadar profesyonel uygulanmasıyla alakalı, çünkü o jeli sürdükten bir ışıkla 1 gün bekletme olayları filan var. Siz servisten gene bir fiyat alın ne olur ne olmaz sonra telefoncu telefoncu gezmeyin.

Ben de tam aksine maliyetli olacağını tahmin ediyorum. Teknik servis 500TL para istiyor.
Bu herifler 300 liraya nasıl oluyor da orjinal ekran takıyorlar?

Zaten ekranın tamamı hasar adlığı için kökten değişecek. Tamir yoluna gidilebilir mi hiç bilmiyorum zaten.

Ben de tam aksine maliyetli olacağını tahmin ediyorum. Teknik servis 500TL para istiyor.
Bu herifler 300 liraya nasıl oluyor da orjinal ekran takıyorlar?

Zaten ekranın tamamı hasar adlığı için kökten değişecek. Tamir yoluna gidilebilir mi hiç bilmiyorum zaten.
Ekran tamir edilmiyor, servis her zaman yüksek fiyat ister zaten. Araç servislerinde bile aynı şey var, bir yağ dolumuna 500 TL verenleri biliyorum. Servisin fiyatından daha az çıkar. Ben arıyorum şimdi arkadaşı.

Çatlak en üst kısımda, arkadaki ekran hala görüntü veiryor ama nafile, dokunmatiği bozulmuş gibi.
En alt kısımın ortası çalışıyor, bu sayede arama ekranına gelebiliyorum ancak hiçbir tuş çalışmıyor.
Galiba ekran tamamen değişecek. Aşağıda fotoğraflar var arkadaşlar :

20141112_102914.jpg

LG servisine mi yoksa garanti servisine mi sordunuz? Garantisi devam ediyor mu cihazın?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı