LG G2 orijinal batarya önerisi

haytalper

Decapat
Eski telefonum LG G2 ekranında ufak aksaklıklar olsa da batarya performansı hariç hala günlük kullanım ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde. Ben de orijinal bir bataryayla yenileyip eski batarya performansına yaklaştırmak istiyorum ancak sorun şu ki, nispeten eski bir telefon olduğu için orijinal yedek parçası ilk çıktığı zamandaki sıklıkla bulunamıyor maalesef ve piyasanın dili itibariyle çakmanın çakması ürünler yüzde yüz orijinal etiketleriyle satılmaya çalışılıyor. Telefondaki diğer parçalar olsa orijinal takıntısı çok olmaz ama (ki 3-4 defa dokunmatik paneli yan sanayi ürünle değişti). İş bataryaya gelince hem sağlık hem de performans açısından orijinal ürünün gerekli olduğunu düşünüyorum. Yaşadığım yer İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlere görece uzak, malum durumlardan dolayı elimde internet alışverişinden fazla bir seçenek kalmıyor. Sizin yapmış olduğunuz veya orijinal yedek parça sattığını bildiğiniz bir yer veya internet sitesi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
G2 nin orijinal bataryasını bulmanız baya düşük ihtimal internette satılan orijinal bataryların çoğu orijinal olmuyor. Alternatif olarak 2 marka önerim var orijinal kadar performanslı. Nohon batarya araştırın yabancı kaynaklı sitelerden getirtilebiliyor Tr de bulunamıyor pek forumlarda getirip satan da olabiliyor. Alternatif olarakta internet sitesinden ve birçok yerden kolaylıkla bulabileceğiniz deji batarya öneririm. Kullananların büyük çoğunluğu memnun. Kısa süreli m30s maceramdan sonra artan telefon fiyatlarından ötürü 2000 bin bandında değerini haketmeyen cihazlara para vermek istemediğimden ikinci el işimi görecek galaxy s4 aldım baya uyguna ona deji batarya aldım günlük kullanımda işimi görüyor bataryadan da memnunum. g2 de uzun yıllar kullandım 2020 içerisinde de telefonsuz kaldıgım dönemde ara ara kullandım hala günlük kullanımda iyi gerçekten. Android lolipop kullanıyorsanız stock kdz indirip 4.4 e dönün çok daha performanslı. Ben 4.2.2 ye dönmüştüm en akıcı o sürümde ama birçok uygulamayı desteklemediği için 4.4 e yükseldim geri :D

G2 nin orijinal bataryasını bulmanız baya düşük ihtimal internette satılan orijinal bataryların çoğu orijinal olmuyor. Alternatif olarak 2 marka önerim var orijinal kadar performanslı. Nohon batarya araştırın yabancı kaynaklı sitelerden getirtilebiliyor Tr de bulunamıyor pek forumlarda getirip satan da olabiliyor. Alternatif olarakta internet sitesinden ve birçok yerden kolaylıkla bulabileceğiniz deji batarya öneririm. Kullananların büyük çoğunluğu memnun. Kısa süreli m30s maceramdan sonra artan telefon fiyatlarından ötürü 2000 bin bandında değerini haketmeyen cihazlara para vermek istemediğimden ikinci el işimi görecek galaxy s4 aldım baya uyguna ona deji batarya aldım günlük kullanımda işimi görüyor bataryadan da memnunum. g2 de uzun yıllar kullandım 2020 içerisinde de telefonsuz kaldıgım dönemde ara ara kullandım hala günlük kullanımda iyi gerçekten. Android lolipop kullanıyorsanız stock kdz indirip 4.4 e dönün çok daha performanslı. Ben 4.2.2 ye dönmüştüm en akıcı o sürümde ama birçok uygulamayı desteklemediği için 4.4 e yükseldim geri :D
Önerileriniz için teşekkürler. Deji markasıni çok duydum ancak nohonu duymamıştım, araştıracağım. Dediğim gibi orijinal dışında güven veren çok az çeşit var ve en çok bilinenlerden dejiye bile ekşi, şikayetvar veya diğer forum sitelerinde bakıyorsunuz hiç de azımsanmayacak bir kesim bayağı pişman olmuş aldığına. Kimisi aylar sonra bile orijinal gibi performansını koruyor diyor kimisi 3 ay geçmeden ölmüş orijinalden daha kötü hale geldi diyor. Zaten malum pil teknolojisi diğerlerini geriden takip ediyor veya telefonlar prizden ayrılmadığı için algı o yöndedir emin değilim, ama en azından üreticinin ürettiği kaliteye yakın pil üretmek de bu kadar zor olmamalı diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı