LG G2 Root işlemini geri alma

SuperUser denilen bir şey yüklendi ve ayar menüsü bile yok.
İşime yarayacak bir rehber önerebilir misiniz?

Birde stok rom yüklemek şart demişsiniz, gerçekten şart mı?
Bu rom root olayları yüzünden telefonu maffettim, zar zor toparladım, eski haline getirdim yedekler ile falan.

Gerçekten terar araştırıp denemek için zamanım yok, kurtulmak istiyorum şu root belasından.

SuperSu içinde root işlemini kaldırmak için gerekli ayar olması gerek. Eğer sendekinde yoksa uygulamayı tekrar kur. Stok ROM yüklemeniz zorunlu gibi bir şey. Çünkü custom ROM'lar zaten root'lu oluyor. Aslında root bela değildir. Telefona ROM yüklemeyip sadece root mu yaptınız?

Ben, telefona birkaç özellik getiren bir Custom Rom kurmak için önce root işlemini gerçekleştirdim.
Daha sonra Custom Rom atma aşamasında bir ton sorunla karşılaştım ve zar zor eski heline getirmeyi başardım.
Yani hala Stock Rom yüklü, ancak rootlu.

Ve yeni gelen güncelleme, sonradan çıkan yazılımın nimetlerinden faydalanıyor. Ancak rootlu sistemde güncelleme almaya çalışınca TWRP ekranı geliyor, her açılışta o ekran ile karşılaşıyorum.
TWRP ekranından krtulabilmek için de bir kod yazmam gerekiyor, o kodu yazıp yeniden başlatınca normal açılıyor.

Stock Rom yükleme işlerine de giriştim ancak hep bir sıkıntı yaşadım. Bir işim rast gitmedi.
Boş yere LG Tirkiye'nin servisine 50TL vermek istemiyorum çünkü yapacakları tek şey Stock Rom yüklemek olacak.

Ben, telefona birkaç özellik getiren bir Custom Rom kurmak için önce root işlemini gerçekleştirdim.
Daha sonra Custom Rom atma aşamasında bir ton sorunla karşılaştım ve zar zor eski heline getirmeyi başardım.

Ve yeni gelen güncelleme, sonradan çıkan yazılımın nimetlerinden faydalanıyor. Ancak rootlu sistemde güncelleme almaya çalışınca TWRP ekranı geliyor, her açılışta o ekran ile karşılaşıyorum.
TWRP ekranından krtulabilmek için de bir kod yazmam gerekiyor, o kodu yazıp yeniden başlatınca normal açılıyor.

Stock Rom yükleme işlerine de giriştim ancak hep bir sıkıntı yaşadım. Bir işim rast gitmedi.
Boş yere LG Tirkiye'nin servisine 50TL vermek istemiyorum çünkü yapacakları tek şey Stock Rom yüklemek olacak.

Root işlemi SuperSu ile kaldırılabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Veya rootsuz stock ROM indirip kurmanız gerekmekte.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Önceden, root işlemini gerçekleştirirken yüklediğim program buydu, simgesi ve içeriği aynı : SuperSU.
Ancak dün gece yüklenen program SuperUser isimli, Android simgeli bir uygulama ve uygulama kısımları falan tamamen boş. İçerik denilen şey yok yani. Ben bu gece tekrar bir deneyeyim, eskiden yaptığım root işlemini tekrar yapayım, o rehberi tekrar arayayım en iyisi.

Teşekkür ediyorum, eğer işe yarar ise yarına haber vereceğim, tersi olursa tekrar dönerim konuya :)

Önceden, root işlemini gerçekleştirirken yüklediğim program buydu, simgesi ve içeriği aynı : SuperSU.
Ancak dün gece yüklenen program SuperUser isimli, Android simgeli bir uygulama ve uygulama kısımları falan tamamen boş. İçerik denilen şey yok yani. Ben bu gece tekrar bir deneyeyim, eskiden yaptığım root işlemini tekrar yapayım, o rehberi tekrar arayayım en iyisi.

Teşekkür ediyorum, eğer işe yarar ise yarına haber vereceğim, tersi olursa tekrar dönerim konuya :)

Superuser ekranı bende de bomboş S3 Mini kullanıyorum fakat SuperUser'da işlemler açık ve uygulanabiliyor. SuperUser ile unroot işlemi bence başarılı olacaktır. En kötü ihtimal 2. videodaki gibi root'suz bir stock ROM yüklersiniz.

Bakın tekrar aynı şeyi söylüyorum ama amacım sizi en doğru şekilde bilgilendirmek.

Siz root iznini kaldırsanız dahi aynı romda bulunduğunuz sürece güncelleme alamazsınız çünkü cihazın kernelini değiştirmiş bulunmaktasınız. Sıfırdan stok rom flaşlamak şart.

Hocam TWRP işine dikkat et ben 4.2.2 kullanirken TWRP yüzünden serviste anakarti değiştirmiştim gerçi ben güncelleme de yarim kaldi dedim öyle ikna etmiştim servisi ama yinede dilkat et ben sana 4.2.2 TWRP'sinde kullanilan kodu vereyim madem yedeğin var kurtarabilirsin

TWRP de Advanced bölümünden

dd if=/dev/zero of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/fota

Sonra da

dd if=/dev/zero of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/misc yazıp enter liyoruz böylelikle yanlışlıkla yüklemiş olduğunuz yükleme silinmiş oluyor.

Umarim işine yarar.

Kod:
dd if=/dev/zero of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/fota
Bu kodu TWRP ekranından kurtulmak için kurtuluyordum, açılışta gelen TWRP ekranı yok oluyordu.
Var olan sistemim açılıyordu.

Diğer kod ne işe yarayacak? Yanlışlıkla yüklemiş olduğunuz yükleme demişsiniz, ben neyi yanlışlıkla yükledim :)
Yani 2. kodu yazınca ne oluyor?

TWRP'nin sistem dosyaları falan yok mu? Silsem yok olsa gitse?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı