LG G2 Şarj Ömrü Uzatma

Serpenos

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522193036
Merhaba. G2 telefonumun bataryası artık iyice performansını kaybetti. 15 20 dakika müzik dinlemem %5 kadar şarj götürüyor neredeyse. Hele oyun mevzusuna hiç girmeyeyim. 15 dakika oynayıp %15 şarj yiyor. Yeni batarya almak istemiyorum. Şuanda bataryanın ömrünü uzatacağım herhangi bir yöntem var mı? Telefon içi ayarlardan bahsetmiyorum. Arkada genelde uygulama çalışmıyor veya temalar siyah ağırlıklı vb. Bataryaya uygulayabileceğim bir işlem var mı mesela? Bir forumda okudum şarjı bitirin ardından %100'e kadar dolmasını bekleyin sonra telefonu kapatın ve tekrar takın gibi adımlardan bahsediyordu. Ben bu konuda ne yapabilirim?

20 dakika müziği %5 şarj ile dinliyorsan iyisin yine :) Şükret haline.

Bataryalar belirli bir süre ve kullanımdan sonra eski performansını yitiriyor.
Şoklamak vs gibi işlemler de çare etmiyor. En güzeli yeni bir batarya takmak.

Peki hocam nasıl kullanacağım ben bu bataryayı? Kimisi %100 şarj et %10dan aşağı düşmesin derken, kimisin tamamen dolmamalı ve tamamen bitmemeli diyor. Nasıl olacak bu iş ?

Veya Custom Romlar gözle görülür bir fark yaratamaz mı ?

Peki hocam nasıl kullanacağım ben bu bataryayı? Kimisi %100 şarj et %10dan aşağı düşmesin derken, kimisin tamamen dolmamalı ve tamamen bitmemeli diyor. Nasıl olacak bu iş ?

Veya Custom Romlar gözle görülür bir fark yaratamaz mı ?
Bataryayı benim bildiğim %10'a kadar indirip %90'a kadar geri şarj etmelisin bu döngü en iyisi diye bilmekteyim. ROM işine gelirsek onun için ayrıca bir konu aç kullanan arkadaşlar sana yardımcı olurlar.

LineageOS Downloads Lineageos'a geçiş yapıp ayarlar kısmından pile girin. Performans profilini "Verimlilik" olarak ayarlayın.

Deji batarya tavsiye etmiyorum. Batarya ömrü çok azaldı ise yetkili LG servisinde orijinal batarya taksınlar.

Şu an ben de mecburiyetten LG G2 kullanmaktayım. 3000 mAh bataryanın 1500'lü civarı kullanılabilir halde. Buna rağmen bu şekilde bir gün çıkartabiliyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı