Yusuf Emre Yavru

Hectopat
Daha fazla  
İlk aldığım günden beri aktif olarak kullandığım LG G3 cihazımın yaklaşık 10 gün önce sim kartımı okumamaya başladı. Aslında sim kartımı okuyordu çünkü telefonumu kapatıp açarken girişte pin kodu istiyor pin kodu istediğine göre telefonda sim kartımı görmüş demektir.
Ama telefon açıldığında kilit ekranında hizmet yok yazısı geliyor. Yani sim kartı yok gözüküyor.
Ancak başka bir telefona sim kartımı taktım çalışıyor. Başka bir sim kartını G3'e taktım çalışmıyor. Fakat tekrardan pin kodu istedi.

Buradan da anlaşılacağı gibi telefonda bir problem var ama sim kartımı okumama durumu oluştuğu güne kadar telefonum hiçbir darbe almadı, tamamen durduk yere oluşan bir şey.
Ben yazılımsal bir problem olduğunu düşünüyorum.
Başına böyle bir olay gelen varsa veya bu durumdan nasıl çıkabilirim yardım edebilecek arkadaşım varsa, yardımlarına ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk aldığım günden beri aktif olarak kullandığım LG G3 cihazımın yaklaşık 10 gün önce sim kartımı okumamaya başladı. Aslında sim kartımı okuyordu çünkü telefonumu kapatıp açarken girişte pin kodu istiyor pin kodu istediğine göre telefonda sim kartımı görmüş demektir.
Ama telefon açıldığında kilit ekranında hizmet yok yazısı geliyor. Yani sim kartı yok gözüküyor.
Ancak başka bir telefona sim kartımı taktım çalışıyor. Başka bir sim kartını G3'e taktım çalışmıyor. Fakat tekrardan pin kodu istedi.

Buradan da anlaşılacağı gibi telefonda bir problem var ama sim kartımı okumama durumu oluştuğu güne kadar telefonum hiçbir darbe almadı, tamamen durduk yere oluşan bir şey.
Ben yazılımsal bir problem olduğunu düşünüyorum.
Başına böyle bir olay gelen varsa veya bu durumdan nasıl çıkabilirim yardım edebilecek arkadaşım varsa, yardımlarına ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler.
Ürünü nereden aldınız ?

Orjinal mi ?
İMEİ sorgulaması yapabilir misin ?

Ürünü nereden aldınız ?

Orjinal mi ?
İMEİ sorgulaması yapabilir misin ?

Ürünü TürkTelekom'dan tarifeye ek olarak satın aldım.
Evet orjinal.
İMEİ sorgulaması yaptım fakat İMEİ numaram kayıtlı gözükmüyor.
İMEİ olayını biraz araştırdım ve telefonu Türkiye'den aldığıma göre TürkTelekom'dan aldığım cihaz sizce kopyamı ?
Yani yasadışı yapılan bir şeylemi karşı karşıyayım ? Ne yapmam gerekiyor ?
Yardımınız için teşekkürler.

Başımıza geldi garantiden anakart değiştirdiler. kronik anakart sorunu var dedi servistekiler

Daha önce telefonum servise gitti ve anakart değişikliği gerçekleşti.
Sanırım bu daha farklı bir problem.

Ürünü TürkTelekom'dan tarifeye ek olarak satın aldım.
Evet orjinal.
İMEİ sorgulaması yaptım fakat İMEİ numaram kayıtlı gözükmüyor.
İMEİ olayını biraz araştırdım ve telefonu Türkiye'den aldığıma göre TürkTelekom'dan aldığım cihaz sizce kopyamı ?
Yani yasadışı yapılan bir şeylemi karşı karşıyayım ? Ne yapmam gerekiyor ?
Yardımınız için teşekkürler.

Daha önce telefonum servise gitti ve anakart değişikliği gerçekleşti.
Sanırım bu daha farklı bir problem.

Demek istediğim kayıt dışı olduğu tespit edilmiş mi ?

''KAYIT BULUNAMADI.'' yazıyor ise İMEİ değil. Tespit edilmiş ise İMEİ kapatılmıştır. İMEİ atarak düzelir sorun.

Demek istediğim kayıt dışı olduğu tespit edilmiş mi ?

''KAYIT BULUNAMADI.'' yazıyor ise İMEİ değil. Tespit edilmiş ise İMEİ kapatılmıştır. İMEİ atarak düzelir sorun.

"KAYIT DIŞI OLDUĞU TESPİT EDİLEN IMEI" Yazıyor. Marka ve model de gözüküyor.

Aldığın TT mağazasına git ve durumu belirt varsa faturanı göster IMEI sorunu ise çözerler.

Bende öyle yapacağım ama sonuçta telefon sıfır ve türkiyeden alınmış kayıtdışı olması illegal birşey ise ben şikayette bulunacağım.
Yani TüketiciHaklarına Şikayet etsem ne kadar haklı çıkarım bilmiyorum.
Şikayet etmeli miyim açıkçası bilmiyorum.

"KAYIT DIŞI OLDUĞU TESPİT EDİLEN IMEI" Yazıyor. Marka ve model de gözüküyor.

Bende öyle yapacağım ama sonuçta telefon sıfır ve türkiyeden alınmış kayıtdışı olması illegal birşey ise ben şikayette bulunacağım.
Yani TüketiciHaklarına Şikayet etsem ne kadar haklı çıkarım bilmiyorum.
Şikayet etmeli miyim açıkçası bilmiyorum.
Aldığın yere git ve durumu anlat yardımcı olacaklardır.

Aldığın yere git ve durumu anlat yardımcı olacaklardır.

Gittim soruşturdum.
Ben daha önce telefonu servise vermiştim ve Anakart değişikliği olmuştu bu sebeple anakart değişimi ile İMEİ değişmiş.
Hata ise servisin yeni İMEİ 'yi kayıt ettirtmemiş olması diyor TT deki arkadaşlar. Eski İMEİ kayıtlı gözüküyor.
Servise gidip durumu anlatıcam ama kafama takılan soru " Anakart değişikliğinden 9 Ay kadar geçti ve neden şimdi kapandı bu telefon ?"
Neyse yardımınız için teşekkürler gelişmeleri bildiririm.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı