LG G4 karanlikta ekran açılmıyor

YASUDAREYİZ

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Telefonumun ekranını karanlık ortamlarda açamıyorum. Onun dışında bir sorun yok fakat bu büyük bir sorun. Telefonu kutudan çıkardığım zaman jelatinini çıkarmadım ve hemen kırılmaz cam taktırdım yani sensörün önünde jelatin ya da ekran filmi olmadan kullanmadığım için sorunun bundan olup olmadığını bilemiyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Sorununuzu biraz daha açıklar mısınız?
Tuştan mı açmaya çalışıyorsunuz?
Knock code mu kullanıyorsunuz?
Tuşa bastığınızda ne oluyor?
Yüz tanıma kilidi mi açık?

İki türlü de deniyorum.
Knock code kullanıyorum.
Tuşa basınca tepki yok 3 sn basılı tutunca hafif titriyor başka tepki yok.
Yüz tanıma kilidi kapalı.
Aydınlık ortama geçince hiç sorun olmadan açılıyor.

Parlaklığınız otomatikte mi? Otomatikten kaldırıp ve Knock Code devre dışı bırakıp deneyin.

Knock code'u kapattım ve denedim parlalık da otomatik değil ama hala sorun devam ediyor. Filmi turkcell tim' de taktırdım markası ttec. Acaba filmden kaynaklanır mı?

Film sensörlerin üzerinde mi? Filmin sensörlerin üzerinde olmaması gerekiyor.

Sorun ekran koruyucunuz da. Sensörlerin üzeri açık olacak şekilde bir koruyucu kullanın.
Normal ışıkta bile elinizi sensör üzerine koyup tuşa bastığınızda saniyelik açılıp ekran geri kapanacaktır. Knock Code çalışmıyor bile. Karanlık ve ekran koruyucunun etkisi birleşince böyle bir sorun olmuş olabilir.
Koruyucuyu çıkartıp deneyin büyük ihtimalle düzelecektir. Aksi halde sorun yazılımsal olup Hard reset atmanız gerekebilir, çözmez ise servise göndermeniz gerekiyor.
Sorun yazılımsal olsa bile, koruyucunun sensörleri kapatması doğru değil.

Kesebileceklerini sanmıyorum ekrana zarar verebilirler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı