LG G4 Linux kurulur mu?

tekirr

Decapat
Yer
Burdur
Hocam, bir LG G4'üm var ve bu telefonda slimport var yani USB'den görüntü aktarılabiliyor. Ve işlemcisi Qualcomm yani galiba UEFI var ve ben bu telefona Linux kurup bir bilgisayarım olasaya kadar bilgisayar olarak kullanmak istiyorum. Bu cihazın BIOS'u UEFI mı? Yani Linux kurabilir miyim? Ve driver sorunu olur mu? Ayrıca saçma ama diyelim ki Linux kurdum Warband açar mı? Ve mesela bu telefonu aynı anda şarj edebileceğim, görüntü aktarabileceğim ve USB çıkışı olan bir çoklayıcı var mı?
Not: Monitör VGA ama belki dönüştürücü ile kullanabilirim.

Hocam o pek mümkün değil gibi o telefon ile, onu satıp ekranı hasarlı ama görüntü veren bir S8 alıp DeX ile kullanabilirsiniz PC kadar işlevli olmaz ama nispeten geçici süre iş görür.

Renegade Project'e baktım ama 808 için driver yok yani UEFI çalışır ve Windows/Linux kurabilirsiniz ama yavaş çalışır.
Buradaki telefonlardan birine sahipseniz kurabilirsiniz.

Hocam o pek mümkün değil gibi o telefon ile, onu satıp ekranı hasarlı ama görüntü veren bir S8 alıp DeX ile kullanabilirsiniz PC kadar işlevli olmaz ama nispeten geçici süre iş görür.

Hocam o telefonu 500 TL'ye bile satamamı. kapağı durmuyor zaten kasaya bantladım. Yaşadığım yerde S8 yoktur zaten küçük bir yerde yaşıyorum. Ve aslında P4 bir bilgisayar var ama RAM DDR1 HDD ise IDE ve HDD'den mi bilmem MX Linux fluxbox kurmama rağmen aşırı yavaş ve anakarttan dolayı işlemcide değiştiremiyorum. Ondan zaten müzelik olan bu bilgisayarın işlemcisini falan söktüm.

Renegade Project'e baktım ama 808 için driver yok yani UEFI çalışır ve Windows/Linux kurabilirsiniz ama yavaş çalışır.
Buradaki telefonlardan birine sahipseniz kurabilirsiniz.

Hocam bir şekilde kurulacaksa ve kanser edecek kadar yavaş olmazsa deneyebilirim.

Hocam o telefonu 500 TL'ye bile satamamı. Kapağı durmuyor zaten kasaya bantladım. Yaşadığım yerde S8 yoktur zaten küçük bir yerde yaşıyorum. Ve aslında P4 bir bilgisayar var ama RAM DDR1 HDD ise IDE ve HDD'den mi bilmem MX Linux fluxbox kurmama rağmen aşırı yavaş ve anakarttan dolayı işlemcide değiştiremiyorum. Ondan zaten müzelik olan bu bilgisayarın işlemcisini falan söktüm.

Hocam bir şekilde kurulacaksa ve kanser edecek kadar yavaş olmazsa deneyebilirim.

Hocam olmadı size ucuz yollu idarelik bir sistem toplayalım?

Yeni konular

Geri
Yukarı