LG G4 Stylus dahili hafıza yükseltme

Ancak 128 GB'ye kadar kart destekliyor. Harici bir kart alıp takınca 2 secenek sunuyor:
-Taşınabilir depolama aygıtı olarak kullan.
-Dahili depolama aygıtı olarak kullan.
Dahili olarak seçersen uygulama vb. herşey kurabiliyorsun.
En azından bende böyle. (G3)

Bildiğim kadarıyla, dediğin şekilde yapılması mümkün değil.

Ama anakartının komple değişmesi ile bir sonuca varırsın diye düşünüyorum. Eh, bu da yeni telefon parası demek.

Yine de tavsiyem 32 ya da 64 GB bir MicroSD kart alarak telefonuna biraz hız katabilirsin. Bloatware olan tüm uygulamaları kaldırırsın. Link2SD gibi, uygulamaları SD karta taşıyan (daha doğrusu linkleyen) bir uygulamayı satın alırsın. Ardından AIO gibi bir uygulama ile de optimizasyon yaparsın. Bunlar sanırım sana yeteri kadar hız kazandıracaktır.

iPhonelarda depolama çipinin değiştirilebildiğini YouTube'da gördüm, ama aynı şey LG için oluyor mu, oluyorsa bile Türkiye'de onu yapabilecek babayiğit var mı bilmiyorum. Ki varsa bile bir ton para ister haklı olarak. En kolay yol hafıza kartı almaktır bu durumda. 16-32 GB işini görecektir. Üstte arkadaşların önerdikleri işini görmezse veya biraz daha çetrefilli bir yol arıyorum, uğraşasım var telefonumla diyorsan saf Android ROM'u yüklemeyi deneyebilirsin. Böylelikle hafıza kartını dahili depolama olarak kullanabilir, kartın dolana kadar uygulama yükleyebilirsin.

Dostum, şimdi bu işi yapan bir abimize sordum. Kendisi de aynı cevabı verdi. Bahsettiğin işlem maalesef yapılamıyormuş.

Sadece anakart değişimi ile mümkün olabilirmiş. O da "telefon ile uyumlu olursa, belki." dedi.

Ama iPhone'larda bu işlem rahatça yapılıyormuş.

Bilgin olsun. [emoji4]

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı