LG G4 Wi-Fi ile Video Donma Sorunu

Bu arada düzenlemeyi unutmuşum. Telefonla bir ilgisi yok. Tablettede aynı sıkıntı var. Zaten veriden açınca 1440p de bile donmadan izleyebiliyorum.

Muhtemelen aynı sorunu yaşıyoruz ve senin sorunun bendede var. 48 mbps download hızım olmasına rağmen eğer ttnet kullanıyorsan sanırsam Google ile aralarında bir bağlantı sıkıntısı var. Çünkü bende 1080p videolar izleyemiyorum ve Google Play marketten birşey günceller veya indirirken kbps hızlarında indiriyor. Gündüz saat 11 gibi başlıyor ve gece 12 lere kadar böyle oluyor bende.

Muhtemelen aynı sorunu yaşıyoruz ve senin sorunun bendede var. 48 mbps download hızım olmasına rağmen eğer ttnet kullanıyorsan sanırsam Google ile aralarında bir bağlantı sıkıntısı var. Çünkü bende 1080p videolar izleyemiyorum ve Google Play marketten birşey günceller veya indirirken kbps hızlarında indiriyor. Gündüz saat 11 gibi başlıyor ve gece 12 lere kadar böyle oluyor bende.
Aynen öyle belirli zamanlar yapıyor bunu. Hangi saatler belirleyemedim ama şu anda 360p bile izleyemiyorum. Fakat abimin telefonda direkt açıyor. Veya açtığı zamana denk gelmiş. Şimdi hesaptan çıkış yapıp deneyeyim bakalım ne olacak?
Edit: Denedim olmadı. Belkide modemde sıkıntı vardır. Acaba senin modemindemi Zyxel?

Aynen öyle belirli zamanlar yapıyor bunu. Hangi saatler belirleyemedim ama şu anda 360p bile izleyemiyorum. Fakat abimin telefonda direkt açıyor. Veya açtığı zamana denk gelmiş. Şimdi hesaptan çıkış yapıp deneyeyim bakalım ne olacak?
Edit: Denedim olmadı. Belkide modemde sıkıntı vardır. Acaba senin modemindemi Zyxel?
Yok kardeşim modeminden değildir. Bende modemden kaynaklanıyordur diye bir ara şüphelendim ama bu konularda açılan başlıklara bakarsan bir kaç ttnet kullanıcısında bu sorun var. Benim modemim ASUS DSL-N17U

Sorun ÇÖZÜLDÜ. Nihayet :) . Hiç birşey anlamadım eve geldim saat 21:00 gibi hiç donmadı. Duşa girdim yemek yedim vs. tekrar baktım yine donmadı. Dua ettim n'olur hep böyle kalsın diye derken babam bugün mesaj geldi dedi; altyapı sorunlarınız giderilmiştir gibisinden. Mesajın tamamını okumak isterdim ama maalesef babam silmiş :( . Yapacak bir şey yok. Ancak sorun altyapıda ise nasıl hız testi sonuçları normal çıkyor? sorusu hala gizemini koruyor :)

Benim Wi-Fi bağlanırken 480p geçtim 144p bile zor izleniyordu. ZenMate satın aldım video izleyeceğim zaman açıyorum 4k video biraz bekledikten sonra takılmadan izliyorum. 1080p hiç beklemiyorum. Telefonda olan sorun değil. Pc bile aynı sorunu yaşıyordum. ZenMate hem Pc'de hemde telefonda açıp rahatlıkla izliyorum.

Türk Telekom bildiğim kadarıyla Youtube gibi sitelerdeki hızınızı azaltıyor. VPN kullanmak sorunu çözebilir. Youtube'da bende sıkıntı yaşıyorum. VPN kullanarak sorunu çözüyorum. 3mbps ile 1080p video bile izleyebilirsin ama videonun boyutuna bağlı.

Türk Telekom bildiğim kadarıyla Youtube gibi sitelerdeki hızınızı azaltıyor. VPN kullanmak sorunu çözebilir. Youtube'da bende sıkıntı yaşıyorum. VPN kullanarak sorunu çözüyorum. 3mbps ile 1080p video bile izleyebilirsin ama videonun boyutuna bağlı.
Bende VPN ile 8 Megabit internet ile 4k açıyor düşünün artık.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı