LG G4'ün Resmi Görselleri ve Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

LG-G4-invitation.jpg

İlk lansmanını 28 Nisan'da yapılacak olan G4 için LG 29 Nisan tarihinde, yani bir gün sonra İstanbul'da da bir tanıtım etkinliği düzenleyecek. Ama şimdiden merakları giderebilecek önemli görseller ve resmi teknik özellikler orataya çıktı.
LG-G4-Couleurs.jpg
Gördüğünüz gibi renk seçeneğini oldukça genişleten LG G4, tanıtım görsellerinde de deri olacağının sinyalini zaten vermekteydi. Şimdi ise deri arka kapak kısmında oldukça geniş bir renk skalası olduğunu anlıyoruz.
lg_g4_deri.jpg
Ayrıca krem, koyu gri ve beyaz olarak da normal bir arka kapak seçeneği sunacağı da anlaşılmakta.
LG-G4-kamera.jpg
Şimdi ise teknik özellik noktasına gelelim; 8.9x75.3x149.1mm ölçülerinde olacak LG G4'te 5.5 inç 2K IPSekran olacak. Nowhereelse'e göre "dört çekirdekli" Snapdragon işlemci kullanacağı söyleniyor ama bu büyük ihtimalle 6 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 808 olacak. 3GB RAM ile donatılan telefon kamera noktasında ise 13MP çift flaşlı ve lazer otofokuslu f/1.8 diyagram genişliği sunan bir arka kamera bulunacak. Önde ise 2.1MP'lik bir kamera bulunacak.3000mAh batarya ile gelerek yine artı bir değişikliğe gitmeyen LG, 16GB ve 32GB depolama kapasitesine modelleri microSD ile arttırılabilir olarak gelecek.
Kaynak:www.webtekno.com: LG G4'ün Resmi Görselleri ve Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı! - LG

Kameranın 13, 15, 20 megapiksel olması pek bir şey değiştirmez. Önemli olan lens ve kamera yazılımlarının kalitesidir. Lumia modelli telefonların düşük pikselli kameraları bile yine de iyidir. Benim anlamadığım kısım; Snapdragon 808 yer aldıysa neden Adreno 430 yerine 418 yer aldı? Belki de Adreno 430 Snapdragon 808 ile uyumsuzluk çıkaracaktı. Bunu göz önünde bulundurmuşlardır.

LG'lerin bir diğer avantajı da ekranlarının parlak ve göz kamaştırıcı olmasıdır. Tam olarak bilgim yok ama kontrast değerinin fazla olmasının avantajıdır. Çünkü kontrast değeri ne kadar çok olursa siyah o kadar çok koyu, beyaz ise o kadar çok parlak olurdu galiba.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı