LG G7 ThinQ vs Samsung A70

Enes Ars

Kilopat
Daha fazla  
Bütçem 3000 TL civarında ve bu iki telefon ilgimi çekti. LG zamanının amiral gemisi ve kağıt üstünde de iyi olsa da zamanında kullanıcılarını üzmüş bir marka. Ben de şu an LG G4 Beat kullanıyorum, 4 yılı yeni devirdi, pil konusunda çok yetersiz ve en sonunda sim kartı arızası verdi ve sim kartı okuyamaz hale geldi. Aynı şeyleri LG alarak tekrar yaşamak istemiyorum ama diğer yandaki telefonda şu anın orta segment telefonu LG G7'den 200-300 TL daha pahalı. LG G7 2800 TL'ye internette varken Samsung A70 3000-3100 TL civarı.

Artı ve eksilerini araştırdığımda LG G7 için;
  • +Snapdragon 845 işlemci
  • +564 ppi
  • +2K ekran
  • +1000nit parlaklık
  • +Boombox ses sistemi
  • +4K 60FPS video kaydı

• -3000mAh batarya
  • -4GB ram (Rakibine göre düşük ama yeterli olduğu söyleniyor.)
  • -IPS panel
  • -LG markasına olan ön yargım.

Samsun A70 için;
  • +4500mAh batarya
  • + Süper hızlı sarj desteği
  • +6GB ram
  • +128GB depolama
  • +Ekrandan parmak izi
  • +AMOLED ekran

• -Snapdragon 675 işlemci
  • -Parmak izi okuyucusunun yavaş olması
  • -SAR değerinin rakibine göre yüksek olması (A70 0.949 W/kg - G7 0.244 W/kg)
  • -Fiyat

Kamera konusunda net bi karşılaştırma bulamadım ama ikisi de üzmez diye düşünüyorum.
Sizin tercihiniz hangisi olurdu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer oyun oynuyorsanız ve bol bol fotoğraf çekiyorsanız kesinlikle G7, Ama Şarjı uzun gitsin hem oyun oynarım hem sosyal medya'da gezerim derseniz A70 ama aralarında 500 TL'den fazla fiyat farkı var şahsen o fiyat farkını vermezdim, PowerBank almak zor değil :)

Bende 4 yıldır LG G4 Beat kullanıyorum ghost screene rastlamadım ama internette çok okudum. G6 ile birlikte LG kronik sorunlarını çözdü deniyor. Bunları bilmeme rağmen bi şüphe kalıyor içimde. Link için de teşekkürler
V30+ ve G7'de Ghost Screen yok.

Eğer oyun oynuyorsanız ve bol bol fotoğraf çekiyorsanız kesinlikle G7, Ama Şarjı uzun gitsin hem oyun oynarım hem sosyal medya'da gezerim derseniz A70 ama aralarında 500 TL'den fazla fiyat farkı var şahsen o fiyat farkını vermezdim, PowerBank almak zor değil :)
G7 diyorsun da prize kelepcelenmek istemiyorum amoled ekran olmamasi da eksi oyun icin mi8 mi g7 mi

takipteyim ben bu 2 telefon arasındayım fakat şuan lg g7 nin mavi renk dışında başka renk bulmak imkansız hb de grisine 4200 gibi bir rakam istiyorlar :)

G7 arka kamera örnekleri ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı