LG GN24600-B monitörde menüdeki ayarlar yapılmıyor

han5267

Hectopat
Monitörü alalı 2 hafta oldu ve monitör menüsündeki ayarları seçemiyorum biraz silik gözüküyor ve direk sonrakine atlıyor kutudan CD çıktı ama PC'ye CD takılamadığı için internetten sürücüleri indirdim fakat değişen bir şey olmadı. Özellikle picture adjust bölümünde neredeyse hiçbir ayarı yapamıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim?

IMG_20211012_195124.jpg
IMG_20211012_195128.jpg

Sorunun çözümünü bilmiyorum ama bende o monitör alacaktım. Görüntü ve parlaklığı nasıl acaba? Renkler canlı mı?
Belki bir modda kalmıştır. Manuel ayarlama vs gibi bir ayar olursa hepsine müdahale edebilirsin.

Sorunun çözümünü bilmiyorum ama bende o monitör alacaktım. Görüntü ve parlaklığı nasıl acaba? Renkler canlı mı?
Belki bir modda kalmıştır. Manuel ayarlama vs gibi bir ayar olursa hepsine müdahale edebilirsin.

Hocam şöyle söyleyeyim daha önce hiç böyle bir monitör kullanmadım başka monitörlerle karşılaştırma yapamayacağım ama görüntü kalitesi ve parlaklık beni tatmin etti mesela gündüz oynarken güneş ışıkları monitöre gelmesine rağmen görüntüyü net bir şekilde görebiliyorum sanki karanlıkta oynar gibi hiçbir fark yaşamıyorum yani. Parlaklık seviyesi de gayet yeterli çoğu zaman gündüz bile 50'den fazla açmıyorum. 4 tane hazır mod var mesela modlara göre renk tonu parlaklık gibi bazı şeyler hafiften değişiyor fakat şu ince ayarları bir türlü yapamadım. Genel olarak memnunum tavsiye ederim.

Hocam şöyle söyleyeyim daha önce hiç böyle bir monitör kullanmadım başka monitörlerle karşılaştırma yapamayacağım ama görüntü kalitesi ve parlaklık beni tatmin etti mesela gündüz oynarken güneş ışıkları monitöre gelmesine rağmen görüntüyü net bir şekilde görebiliyorum sanki karanlıkta oynar gibi hiçbir fark yaşamıyorum yani. Parlaklık seviyesi de gayet yeterli çoğu zaman gündüz bile 50'den fazla açmıyorum. 4 tane hazır mod var mesela modlara göre renk tonu parlaklık gibi bazı şeyler hafiften değişiyor fakat şu ince ayarları bir türlü yapamadım. Genel olarak memnunum tavsiye ederim.

Ne fiyata hangi satıcıdan aldığını öğrenebilir miyim? Güle güle kullan.

Ne fiyata hangi satıcıdan aldığını öğrenebilir miyim? Güle güle kullan.

27 Eylül de almıştım herhalde, 1699 TL'ye Vatan mağazasından satın aldım orada kontrolleri falan yaptılar hatta ilk açtıkları monitörde güç adaptörü bozuktu herhalde monitör açılmıyordu sonra depodan yenisini getirdiler ölü pixel testi yaptık sorun çıkmadı. Pek araştırmaya vaktim olmamıştı orada HDR olduğunu öğrendim Forza Horizon 4'te HDR deneyince gözlerim bayram etti :) teşekkürler daha iyisi sizin olsun.

Game Mode yerine diğerlerini dener misiniz?

Game mode yerine diğerlerini dener misiniz?

Game Mode'dan başka bir seçenek yok hocam.

Hocam sorunu buldum, monitör ayarlarından Free Sync kapatınca düzeldi ve RDR 2 oynarken karanlık ortamda birkaç ayar yaptım etrafın daha aydınlık ve net gözükmesi için sonra haritalara tıklayıp bir anda ekran açık temalı renge geçince birden refleksle geriye doğru kaçtım o kadar parlaktı ekran :) monitörü daha yeni kullanmaya başlamış gibi oldum. Almayı düşünen varsa bilgilendirme olması ve size de fikir vermesi için paylaştım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı