LG GN880-B Ergo ışık sızması normal mi?

hamzapaşazade

Decapat
Daha fazla  
Monitör
LG GN880-B ergo
Dostlar ikinci el Recep Abi ve Ali Abinin de incelemesini yaptığı LG GN880-B Ergo monitörü çok uygun fiyata buldum ve almak istiyorum. Adamdan birkaç fotoğraf istedim ve ışık sızması konusu kafama takıldı.

Aşağıdaki fotoğraftaki monitörde rahatsız edecek ışık sızması var mı? Işık sızması telefondaki kameradan rahatsız eder mi?
Ve kullanımdan kaynaklı ışık sızması artar mı?

Bu sorularımı cevaplarsanız çok memnun olurum.

Dosya Ekleri

• 70C8BBCE-C9A6-48A6-9B24-94B6253E7B44.jpeg
    70C8BBCE-C9A6-48A6-9B24-94B6253E7B44.jpeg
    109,5 KB · Görüntüleme: 44
  • BEA61962-78DB-48A5-9E1B-7860452C6093.jpeg
    BEA61962-78DB-48A5-9E1B-7860452C6093.jpeg
    103,9 KB · Görüntüleme: 47
  • 81E49B54-841E-482C-98A9-F62F8BCA838F.jpeg
    81E49B54-841E-482C-98A9-F62F8BCA838F.jpeg
    49,6 KB · Görüntüleme: 38
Tamamen karanlık ortamda çekmemiş ama kabul edilebilir duruyor, fiyatı çok uygun olmasının başka sebebi olabilir.

Tamamen karanlık ortamda çekmemiş ama kabul edilebilir duruyor, fiyatı çok uygun olmasının başka sebebi olabilir.
Hocam iki sorum daha vardı müsaade ederseniz

1. Bu monitör ile ilgili en düşük yükselik ayarına getirsek de göz hizzasından durmadığına dair bi yorum okudum. Ne kadar doğrudur emin olamadım.

2. Olarak da bu monitör ile ağırlıklı olarak fps oynayacağım ama film , AAA oyunlar da oynayacağım için 27” düşündüm. Sizce 27” fps oyunları için AŞIRI mı büyük ?
24” 2K monitörler nasıldır?

Hocam iki sorum daha vardı müsaade ederseniz

1. Bu monitör ile ilgili en düşük yükselik ayarına getirsek de göz hizzasından durmadığına dair bi yorum okudum. Ne kadar doğrudur emin olamadım.

2. Olarak da bu monitör ile ağırlıklı olarak fps oynayacağım ama film , AAA oyunlar da oynayacağım için 27” düşündüm. Sizce 27” fps oyunları için AŞIRI mı büyük ?
Yükseklik ayarı için yorum yapamayacağım, monitör kolu alabilirsiniz.
Ben 24" aldım normal geldi bana, 1metre mesafede kullanıyorum. Gönül isterdi 27" alayım ama 2k olması şart o zaman. 24" 2k ile 27" fiyat farkı yok neredeyse. Masanıza ve oturma düzeninize bağlı 27" ideal olur bence.

Dostlar ikinci el Recep Abi ve Ali Abinin de incelemesini yaptığı LG GN880-B Ergo monitörü çok uygun fiyata buldum ve almak istiyorum. Adamdan birkaç fotoğraf istedim ve ışık sızması konusu kafama takıldı.

Aşağıdaki fotoğraftaki monitörde rahatsız edecek ışık sızması var mı? Işık sızması telefondaki kameradan rahatsız eder mi?
Ve kullanımdan kaynaklı ışık sızması artar mı?

Bu sorularımı cevaplarsanız çok memnun olurum.
Hocam maalesef LG panellerin en zayıf noktası ışık sızması. Bazen fazla olabiliyor.

27" ideal boyuttur. 24" de QHD dediğimiz 1440p monitörler "bir elin parmağını geçmez". QHD monitörler 27" boyutundadır.

Hocam maalesef LG panellerin en zayıf noktası ışık sızması. Bazen fazla olabiliyor.

27" ideal boyuttur. 24" de QHD dediğimiz 1440p monitörler "bir elin parmağını geçmez". QHD monitörler 27" boyutundadır.
Evet bunun fatkındayım zaten bundan dolayı kafayı yiyyeceğim. Rx 6700Xt ekran kartım var 2K kartı ama daha önce güçlü sistemim olmamasından da kaynaklı olabileceğini düşündüğüm FPS bağımlılığım var. Ekran kartını alırken AAA oyunlar da oynayacağım diye aldım ki oynayacağım da ama bilgisayar kullanımımın %55 i FPS oyunları ile geçer diye tahmin ediyorum.

Dediğim gibi tek korkum 27” in çok büyük gelmesi.

Bu arada pro oyunculuk falan düşünmüyorum :))

Işık sızması çok rahatsız eder mi?

@Saint Lucia

Son düzenleme:
Işık sızması çok rahatsız eder mi?

Hayır etmez. Takıntılı bir insan değilseniz görmezsiniz bile. Sadece karanlık ekranda belli oluyor çünkü. Bu olağan bir şey. IPS renk doğruluğu yüksek olduğu için ışık sızmasını normal renklerde görmüyorsun. LG GN880 net alınacak bir monitör.

Hayır etmez. Takıntılı bir insan değilseniz görmezsiniz bile. Sadece karanlık ekranda belli oluyor çünkü. Bu olağan bir şey. IPS renk doğruluğu yüksek olduğu için ışık sızmasını normal renklerde görmüyorsun. LG GN880 net alınacak bir monitör.
Hocam peki FPS oyunları için aşırı büyük mü kaçar? Pro oyunculuk düşünmüyorum.

Hocam peki FPS oyunları için aşırı büyük mü kaçar? Pro oyunculuk düşünmüyorum.

Alışana kadar büyük gelebilir. Fakat 2K olduğu için netlik bozulmayacaktır. İlk zaman garip gelir. Sonra alışıyor insan. Apex gibi hızlı FPS oyununda zorlar belki ama keyifli olur.

Alışana kadar büyük gelebilir. Fakat 2K olduğu için netlik bozulmayacaktır. İlk zaman garip gelir. Sonra alışıyor insan. Apex gibi hızlı FPS oyununda zorlar belki ama keyifli olur.
Yukarıda dediğim gibi daha önce hiç güçlü pc m olmadığı için AAA oyunları vs bilmiyorum. Sürekli max cs kaldıran pc lerim oldu. Bu nedenle birazcık FPS( Valorant) bağımlılığı var diyebilirim ama farklı oyunlar deneyince onları da seveceğimi düşünüyorum. Dediğim gibi tek korkum monitörün fazla büyük gelmesi :/

Geri
Yukarı