LG OLED %5 gri testinde bantlaşma mı var?

Fatieh

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öylesine bir %5 gri testi yapayım dedim. Full parlaklıkta açtım videoyu, bantlaşma mı var anlamadım.

Daha alalı anca 1 ay oldu.

Dosya Ekleri

• IMG_6441.jpeg
    IMG_6441.jpeg
    48 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_6442.jpeg
    IMG_6442.jpeg
    274,9 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_6443.jpeg
    IMG_6443.jpeg
    74 KB · Görüntüleme: 40
Var da problem olmayacak sana. Merak etme. Anca böyle detaylı bakmak istediğin görebilirsin bunu. 2021'den beri C1 kullanıyorum. Yaklaşık 3000 saate yaklaştı kullanımım. Benzer durum bende de var.

Var da problem olmayacak sana. Merak etme. Anca böyle detaylı bakmak istediğin görebilirsin bunu. 2021'den beri C1 kullanıyorum. Yaklaşık 3000 saate yaklaştı kullanımım. Benzer durum bende de var.
benim model de G3 hocam 77 inç. İnternette eğer cihaz yeniyse bir kereliğine manuel piksel temizlemeyi açmamızı söyleyen bir yorum gördüm. Normalde hiç dikkat etmedim gözükmüyor da herhalde.

Vertical Banding olmayan LCD bulmak epey zor. Şimdiye kadar fark etmediysen görmemiş gibi davran. Fazlaca maç yayını falan izlemiyorsan fazla sorun yaratmaz.
Hocam panel OLED LCD değil. Bu test dışında fark etmedim bile.

Dediğim gibi kafana takacağın bir şey yok hocam. Cihazlar çok teknolojik zaten. Sürekli %100 1000 nit kullanmadığın sürece yakamıyorsun zaten. Ben hep SDR %100'de kullanıyorum. Sıfır problem. Şimdiye kadar sadece 2 defa piksel temizliği yaptım. O da internet yokken sıkıntıdan ayarları karıştırırken denk geldiğim için. :D

benim model de G3 hocam 77 inç. İnternette eğer cihaz yeniyse bir kereliğine manuel piksel temizlemeyi açmamızı söyleyen bir yorum gördüm. Normalde hiç dikkat etmedim gözükmüyor da herhalde.

Hocam panel OLED LCD değil. Bu test dışında fark etmedim bile.
OLED dersen tadım kaçar işte. O kadar teknoloji o kadar para işte sonuç. Çok geçmeden servise başvurun.

Geri
Yukarı