LG OLED %5 gri testinde bantlaşma mı var?

Dediğim gibi kafana takacağın bir şey yok hocam. Cihazlar çok teknolojik zaten. Sürekli %100 1000 nit kullanmadığın sürece yakamıyorsun zaten. Ben hep SDR %100'de kullanıyorum. Sıfır problem. Şimdiye kadar sadece 2 defa piksel temizliği yaptım. O da internet yokken sıkıntıdan ayarları karıştırırken denk geldiğim için. :D
Valla hocam o da merak ettiğim konu aslında. İlk 200 saat %80 üzerinde kullanmayın diyorlar. Zaten bu televizyon geldiğinden beri ışıkları açmadan izliyoruz bir şey izleyeceksek. Film izlerken bazen %100 yapıyoruz o da sdr film diye. Bu cihaz 1500 nite kadar çıkıyor diye biliyorum MLA sayesinde (cihaz LG OLED G3). Ama kullanmadığın sürece anlamı ne diye düşünmüyor değilim. Sizin kaç saatlik kullanımınız oldu?

3000'e yakın benimki. Bunların hiçbirisini dert etme. HDR açıp sabit bıraksan bile ABL yüzünden zaten ekran parlaklığı kısılıyor. Film, dizi veya oyun açıkken de zaten ekranda sabit bir şey olmadığı için problem yok. Araba gibi düşün. Sonuçta sürekli redlineda kullanmıyorsun arabayı ama bazen basmak istediğinde bunun sana bir zararı yok. Rahatına bak.

OLED dersen tadım kaçar işte. O kadar teknoloji o kadar para işte sonuç. Çok geçmeden servise başvurun.
Abartmanın manası yok. Bilmediğiniz konularda yorum yapmak zorunda değilsiniz. Burda servislik bir durum yok.

3000'e yakın benimki. Bunların hiçbirisini dert etme. HDR açıp sabit bıraksan bile abl yüzünden zaten ekran parlaklığı kısılıyor. Film, dizi veya oyun açıkken de zaten ekranda sabit bir şey olmadığı için problem yok. Araba gibi düşün. Sonuçta sürekli redlineda kullanmıyorsun arabayı ama bazen basmak istediğinde bunun sana bir zararı yok. Rahatına bak.

Abartmanın manası yok. Bilmediğiniz konularda yorum yapmak zorunda değilsiniz. Burada servislik bir durum yok.

Hocam kusura bakmayın ama hayvan gibi vertical banding var televizyonda. Kamerada çıktığından daha kötü olduğunu siz de biliyorsunuz. Ayrıca konu hakkında bilgimi teşhis edecek ne sundum size? Para cebinizden çıkmıyor diye arkanıza yaslanıp konuşuyorsunuz. Kendim Panasonic TX-55mz700b kullanıyorum panelde hiçbir şekilde vertical banding sorunu yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
%5 parlaklıktan bahsediliyor. %5. %50 değil, %95 değil. Bu ekran hiçbir zaman %5'te kullanılmayacak. Bunu hiçbir zaman böyle görmeye çalışmadığı sürece görmeyecek. LG sırf buraya gelip buna bakıp "abi bu normal. bunda bir şey yok" demek için servis gitti geldi parası diye en az 400-500 lira parasını alacak adamın. Paranın cebimden çıkıp çıkmaması ile konunun alakası ne ayrıca? Ürünlerin fiyatını mı yarıştırıyoruz burda?

Hocam kusura bakmayın ama hayvan gibi vertical banding var televizyonda. Kamerada çıktığından daha kötü olduğunu siz de biliyorsunuz. Ayrıca konu hakkında bilgimi teşhis edecek ne sundum size? Para cebinizden çıkmıyor diye arkanıza yaslanıp konuşuyorsunuz. Kendim Panasonic TX-55mz700b kullanıyorum panelde hiçbir şekilde vertical banding sorunu yok.
hocam telefonda ne gördüyseniz o. Ekstra bir şey fark etmedim.

%5 parlaklıktan bahsediliyor. %5. %50 değil, %95 değil. Bu ekran hiçbir zaman %5'te kullanılmayacak. Bunu hiçbir zaman böyle görmeye çalışmadığı sürece görmeyecek. LG sırf buraya gelip buna bakıp "abi bu normal. bunda bir şey yok" demek için servis gitti geldi parası diye en az 400-500 lira parasını alacak adamın. Paranın cebimden çıkıp çıkmaması ile konunun alakası ne ayrıca? Ürünlerin fiyatını mı yarıştırıyoruz burda?
o da var. Ya alakasız ama cihaza voltaj regülatörü almak gerekir mi direkt duvar prizine bağlı cihaz.

o da var. Ya alakasız ama cihaza voltaj regülatörü almak gerekir mi direkt duvar prizine bağlı cihaz.
Gerek yok. O da servislerin pahalıya satmak için insanlara zorla satmaya çalıştığı bir şey. Ha ama sürekli elektrik kesilen bir yerdeyseniz o durumda gerek var. Sürekliden kastım her gün 2-3 kere elektriğin kısa aralıklarla gidip gelmesi veya voltajdan dolayı ampüllerin falan sürekli bozulduğu bir evde oturmak.

Gerek yok. O da servislerin pahalıya satmak için insanlara zorla satmaya çalıştığı bir şey. Ha ama sürekli elektrik kesilen bir yerdeyseniz o durumda gerek var. Sürekliden kastım her gün 2-3 kere elektriğin kısa aralıklarla gidip gelmesi veya voltajdan dolayı ampüllerin falan sürekli bozulduğu bir evde oturmak.
bi geçen sene fazla gitti geldi trafo üzerinde çalıştılar uzun süre bir tek o yani onun dışında sürekli elektrik kesintisi yok hatta çok az var.

Geri
Yukarı