LG OLED55CX6LA 55" monitör olarak kullanılır mı?

Şanslıbarbunya

Hectopat
Daha fazla  
Sevgili dostlar bu TV'yi almak istiyorum fakat özellikleri yeterli gelir mi bilemedim. 120 Hz tazeleme hızı var geri kalan özellikleri zaten güzel. Fakat soru şu, ben sadece bilgisayarda kullanmak için alacağım. Monitör olarak kullanılacak. LG'nin 4K 27" 144 Hz olan monitörü mü mantıklı yoksa 55" bu televizyonu mu?

Kullanacağım konfigürasyon:

- Ryzen 3600X.
- MSI X570 GAMING Edge anakart.
- EVGA RTX 3080.
- 32 GB RAM Trident.
- 1 TB 970 Evo M.2 *2.

Şimdiden herkese çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör için çok büyük değil mi? Amacınız konsol mu, 4K oyun mu, film mi? Bende bu kararsızlıktayım fakat sizin bütçeniz çok üst seviye, pc masası ile mesafeniz nedir? 32-34 inç monitör daha iyi olmaz mı? Hem pc hem konsol yakın mesafe için.

Monitör mesafesini ayarlayabileceğim bir odam var. Derdim aslında tam olarak şuydu sormamdaki, 27 inch bir monitöre sırf 144Hz diye 10 bin lira vereceğim. Yada odama 55 inch bir TV koyup istediğimde keyifle film de izleyeceğim. Bütçe için sıkıntım yok. LG'nin televizyonu monitör özelliklerini karşılıyor mu aslında onu merak ediyorum. Yani yazılarda piksel piksel görülme durumu gibi şeyler? 120 Hz'in yeterlilik duru mu? RTX3080 4K oyun performansı 2K çözünürlüğe göre daha iyi mı iyi olur? Şu anda ASUS ROG PG278Q monitörünü kullanıyorum.

Monitör mesafesini ayarlayabileceğim bir odam var. Derdim aslında tam olarak şuydu sormamdaki, 27 inch bir monitöre sırf 144Hz diye 10 bin lira vereceğim. Yada odama 55 inch bir TV koyup istediğimde keyifle film de izleyeceğim. Bütçe için sıkıntım yok. LG'nin televizyonu monitör özelliklerini karşılıyor mu aslında onu merak ediyorum. Yani yazılarda piksel piksel görülme durumu gibi şeyler? 120 Hz'in yeterlilik duru mu? RTX3080 4K oyun performansı 2K çözünürlüğe göre daha iyi mı iyi olur? Şu anda ASUS ROG PG278Q monitörünü kullanıyorum.
Bence TV daha mantıklı olur. 4K oyun oynanacaksa 27" ekranda bir farkını görmezsin ki 😀

Büyük bir ekran olmalı ki yüksek çözünürlükte kartı yorduğuna değsin. En azından benim düşüncem bu.

Ek olarak 55" ekran bizim salona bile büyük geliyor. Odanız yeterince büyük mü bu da önemli.

Monitör mesafesini ayarlayabileceğim bir odam var.

Bence TV daha mantıklı olur. 4K oyun oynanacaksa 27" ekranda bir farkını görmezsin ki 😀

Büyük bir ekran olmalı ki yüksek çözünürlükte kartı yorduğuna değsin. En azından benim düşüncem bu.

Ek olarak 55" ekran bizim salona bile büyük geliyor. Odanız yeterince büyük mü bu da önemli.

Yanlış anlaşılma olmasın, zira odanın büyüklüğü yeterince var. Uzun zaman sonra istediğim gibi bir odaya sahip oldum. Yani bu TV'nin özellikleri yeterli?
Bu arada play station 4'de var, onu da odama götürüp kurabilirim, salonda kalmak zorunda kalmaz. Çünkü monitörümde sadece Display Port var ve tek bir tane.

Competitive oyunlar oynamıyorsanız neden olmasın ki, mesafe ayarlandıktan sonra pikselleri görme durumunuz minimuma inecektir ki çoğu oyunda fark etmezsiniz uygun mesafede. Düşününce çok güzel geliyor aslında. Sırf adı monitör olduğu için TV’den pahalı olması saçma, onun da elbet bir artısı vardır. Ama dediğim gibi competitive oyunlar oynamıyorsanız(ki oynayamazsınız zaten o kadar büyük ekranda 😁) alın derim.

Competitive oyunlar oynamıyorsanız neden olmasın ki, mesafe ayarlandıktan sonra pikselleri görme durumunuz minimuma inecektir ki çoğu oyunda fark etmezsiniz uygun mesafede. Düşününce çok güzel geliyor aslında. Sırf adı monitör olduğu için TV’den pahalı olması saçma, onun da elbet bir artısı vardır. Ama dediğim gibi competitive oyunlar oynamıyorsanız(ki oynayamazsınız zaten o kadar büyük ekranda 😁) alın derim.

Çok teşekkür ederim, sanırım OLED TV alacağım.
Ürünü aldım, gelsin buradan paylaşayım tüm deneyimlerimi.
Gerçekten heyecanla bekliyorum :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı