LG Optimus 3D Cyaogenmod 10

Atem Kaner

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar arkadaşlar.

Bu aylarda neredeyse LG Optimus 3D için farklı farklı romlar görüyoruz.

Bunlardan birisi eskiden tanıdığımız tecrübeli geliştiricilerin tasarlamış olduğu ''Cyaogenmod 10''dur.

Peki ''Cyaogenmod 10''u nasıl telefonumuz kurabiliriz?

Arkadaşlar bildiğiniz gibi ''Cyaogenmod 10'' Gingerbread (2.3.5) tabanlı romlarda çalıştığı için ilk önce Gingerbread (2.3.5) kurmalısınız.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ek Bilgi:

Arkadaşlar daha önceden İce Cream Sandwich kurup sonra GingerBread'e dönmüş olsalar da ''Start_Fastboot'' uygulamasını tekrar yapmak zorundasınız.Zira ''Cyaogenmod 10'' sizde çalışmayacaktır.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ama Gingerbread sürümlerine dikkat etmelisiniz.

Sürümler bu şekilde olmalıdır: (V21E, V21F, V21D) olmalıdır.

Avrupa'da V21D daha çok tercih ediliyor ama gelin görün ki Türkiye'de en çok ''Hayalet Çağrı'' görülen sürüm V21D'dir.

Sizlere tavsiyem V21E veya V21F kurunuz.

Ben şuan V21E üzerine kurdum.Sorun yaşamadım.

Kurulumundan önce gerekenler:

1) İlk önce telefonunuzun rootlu olması gerekiyor.

2) Ayrıca telefonunuzda ClockWorkMod yüklü olması gerekiyor.

Rom ve Gapps dosyaları:

1) CyanogenMod Downloads bu adresten en son ''Cyaogenmod 10'' sürümünü indiriyoruz.

2) Goo.im Downloads - Downloading gapps-jb-20121011-signed.zip adresindeki ''Gaaps(Google Uygulamaları)''nı indiriyoruz.

3) 1 ve 2. aşamadaki dosyaları SD Card'a aktarıyoruz.

4) Önemli not: Rom ve Gapps'ı (zip) şeklinde SD Card'a atıyoruz.

Şimdi gelelim,kurulumuna.

Bu İşlemlerden hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmiyorum.Ayrıca ''www.technopat.net''te bu işlemlerden hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmiyor.

1) Telefonunuzu ClockWorkMod'da açınız.
2) Açtıktan sonra Full Wipe(Wipe factory reset,Wipe cache partition,Advanced menüsü altındaki Dalvik cache ve Battery stats) yapınız.
3) Ondan sonra ''Cyaogenmod 10''u yüklüyoruz.
4) Ardından tekrar ''Gaaps(Google Uygulamarı''nı yüklüyoruz.
5) Bu işlemlerden sonra telefonumuza Reboot atıyoruz.
.
.
.
.
6) Karşınızda ''Cyaogenmod10'' !
7) Güle güle kullanın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. ClockWorkMod yüklü olması gerekir diye yazmışsınız bu nedir?

ClockWorkMod Recorvery ''Rom yüklemek veya bir dosyayı flashlamak'' için kullanılan araçtır.

Bu yüzden ClockWorkMod gereklidir.

İndirmek için Rom Manager'i telefonunuza kurmanız gerekiyor.

Adresi: https://play.google.com/store/apps/...xLDEsImNvbS5rb3VzaGlrZHV0dGEucm9tbWFuYWdlciJd

İndirdikten sonra programı açıp ''Flash ClockWorkMod Recorvery'' diyoruz. İnternet bağlantınız olması gerekiyor.

Ardından yükledikten sonra ''Reboot into Recorvery'' diyoruz.

Böyle bu sıralı işlemi yapıyoruz:

1) Telefonunuzu ClockWorkMod'da açınız.
2) Açtıktan sonra Full Wipe(Wipe factory reset,Wipe cache partition, Advanced menüsü altındaki Dalvik cache ve Battery stats) yapınız.
3) Ondan sonra ''Cyaogenmod 10''u yüklüyoruz.
4) Ardından tekrar ''Gaaps(Google Uygulamarı''nı yüklüyoruz.
5) Bu işlemlerden sonra telefonumuza Reboot atıyoruz.
.
.
.
.
6) Karşınızda ''Cyaogenmod10'' !
7) Güle güle kullanın.

Merhabalar. Yaklaşk bir haftadır en az 30 kere abartmıyorum arkadaşlar P920 telefonuma rot atmış, root yapmış, rom atmış. Superuser koymuş 21e'ye oradan 30'a ya oradan 2.3.5. Yani çok uğraştım. Sırf düzgün hızlı bir rom yakalayabilmek için en son 'Cyaogenmod 10' en gücel olanını kendi sitelerinden indirdim ve makineme kurdum. Gerçekten ilk izlenim mükemmel. Süratli ve stabil çalışma. Fakat bu sadece 10 dakika sürdü. Daha sonra imei adresimin silindiğini fark ettim. Bir sürü yöntem denedim. Google aradım ama hiçbir şey çözüm olmadı. Silecekken bir iki kere telefonu kapattım. 'Cyaogenmod logosu çıkmadan önce ekran kople pempe oluyor. Böyle farklı şekilde görüntü oluyor. Ondan sonra 'Cyaogenmod 10' logosu çıkıyordu. ACABA benim bu karşılaştığım sorunlara başka karşılaşan arkadaş var mı? Birde mevcut imei'min yedeğini almak istiyorum. En son onu buldum. Efs denilen bir dosya ama dosyanın yedeğini alacağım. Fakat dosyayı bulamıyorum. Art makinem rot'lu dosya gösterme programları indirdim. Gene de bulamadım. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Cm10 kullanmak istiyorum. Çok hoşuma gitti ama imei nasıl yapacağım? Yedeğini mi alacağım? Yoksa farklı bir yöntem yapabilen var mı? 3485*#920# bu benim telefonda işlemiyor. Bu arada farklı bir yöntem varsa yardımcı olursanız sevinirim...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı