LG Q6 vs Huawei P9 Lite 17 vs Samsung J7 Pro

Bir Samsung taraftarı olarak söylemek istiyorum Samsung orta segmentinde nadir amiral gemisi özellikleri taşıyan (A8 2016-Note 5 işlemcisi -Note 7 yazılımı - 3GB LPPDR4 RAM) gibi cihazlar olmadıkça Samsung orta segment cihazlara yaklaşmayın, A7 17 çöpü buna dahil.
LG Q6 sadece ekran kasa oranı ile vurmaya çalışan kamerasından bir hayır geleceği şüpheli fiyatı fazla kaçan bir cihaz.

P9 Lite 2017 ise Huawei'nin Türk insanının cebindeki az parayı çalmak için P9'un adını kullanarak yüksek fiyatlardan sürdüğü bir cihaz.
GM5 Plus'da bile (Küçümseme yoktur marka büyüklüğü olarak Huawei nerde GM nerde) 32GB depolama koyarken P9 Lite 2017'de 16 GB depolama var.

Bu fiyatlarda Türkiye garantili olarak alabileceğiniz en iyi cihazlardan biri Sony Xperia X Compact.
Gerek 4k video çekme dışında XZ ile aynı arka kamerası gerek Snapdragon 650 işlemcisi ve bununla birlikte temiz Sony arayüzü ile birlikte gayet akıcı arayüz deneyimi. SD650 ile oyunlarda gayet iyi kabul edilebilir performans. 720P olması bir kenara Sony'nin amirallerinde kullandığı X-Reality, Triminlous ekran teknolojilerini barındırması. İle küçük ekran kabul edebilecek arkadaşlar için bu fiyat bandındaki belki de en güçlü cihaz.

Bir kaç eksiği var tabi ki. Plastik kasa olması, kalın olması, ekran kasa oranının kötü olması, bazıları için 4.6 inç ekran boyutu.
Kalın falan dedik ama cihazın 4.6 inç 720P ekranının 2700 mah pil besliyor. Bunu Sony'nin pil optimizasyonları ile birleştirdiğimizde gerçek bir 2 gün kullanım ömrü çıkıyor.
ithalatçı tarafında başka seçenekler var tabi ki ama TR garantili seçenekler arasında X Compact çok kuvvetli bir konumda.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Almadan önce bakıcam ama P9 Lite 2017’ nin bile 5.2 inç ekranı bana küçük geldi kullandığım telefondan dolayı ama almadan önce değerlendiricem.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Almadan önce bakıcam ama P9 Lite 2017’ nin bile 5.2 inç ekranı bana küçük geldi kullandığım telefondan dolayı ama almadan önce değerlendiricem.
Gidin bir iPhone 6/7 elinize alın ekran boyutu hemen hemen aynı beğenirseniz sipariş edin.
Cihaz size ekran boyutu dışında P9 Lite 2017'den çok daha iyi bir deneyim yaşatır. Xperia X'de bakabilirsiniz. Onun pili bariz şekilde Compact'dan kötü ön kamerası bariz daha iyi arka kamerası biraz daha kötü. 5 inç bir cihaz.
Yine 1500 TL'ye bunlardan güçsüz (Compact ve X) ama daha büyük ekrana iyi bir kameraya sahip Zenfone 3 64 GB depolama 4GB RAM'ı(32 GB olanda 3 var fiyata göre bu modelde tercih edilebilir) alabilirsiniz.
Veya ithalatçı garantili olarak kamerası özellikle gece kötü ama bataryası çok iyi ekranı 5.7 inç 64 GB depolama 4GB RAM Snapdragon 821'li Mİ5S Plus'u ithalatçı garantili olarak alabilirsiniz. Kamerası dışında en iyi seçenek Mİ5S Plus olur.

Gidin bir iPhone 6/7 elinize alın ekran boyutu hemen hemen aynı beğenirseniz sipariş edin.
Cihaz size ekran boyutu dışında P9 Lite 2017'den çok daha iyi bir deneyim yaşatır. Xperia X'de bakabilirsiniz. Onun pili bariz şekilde Compact'dan kötü ön kamerası bariz daha iyi arka kamerası biraz daha kötü. 5 inç bir cihaz.
Yine 1500 TL'ye bunlardan güçsüz (Compact ve X) ama daha büyük ekrana iyi bir kameraya sahip Zenfone 3 64 GB depolama 4GB RAM'ı(32 GB olanda 3 var fiyata göre bu modelde tercih edilebilir) alabilirsiniz.
Veya ithalatçı garantili olarak kamerası özellikle gece kötü ama bataryası çok iyi ekranı 5.7 inç 64 GB depolama 4GB RAM Snapdragon 821'li Mİ5S Plus'u ithalatçı garantili olarak alabilirsiniz. Kamerası dışında en iyi seçenek Mİ5S Plus olur.
İthalatçı ve normal garanti arasında ne fark var bilmiyorum. Şuana kadar hiçbir cihazı garantiye göndermedim. Şimdi Asus Zenfone 3 ve Xperia X 1500 TL veya daha yüksek bir fiyat.
Akıllı telefon alırken çoğunlukla oyun testlerine bakıyoruz işlemci ve grafik işlemci performansı nasıl diye ve test edilen oyunlar güçlü oyunlar. Bende 6S Plus’ ı alırken bunlara baktım aldım gayet memnun ediyor oyunlarda ama ilk aldığım zaman büyük bir heyecanla yüklediğim o oyunları fark ettimki artık açmıyorum bile haftalardır güncellememi bekliyor. Benim başlıkta belirttiğim telefonlar bu kullandığım telefon gibi rahatca sosyal medya uygulamalarını açıyor. Oyun performanslarını izledim tabi ki alışkanlık olarak. LG Q6 daha iyi gibi. Birde eğer o 1500 TL fiyatına çıkarsam Lenovo P2 var bataryası iyi diyorlar ama 1500 TL yi geçeceksem neden bu telefonu satayım zaten iyi. Son olarak aynı kanal hem P2 nin hem Q6 nın oyun testini yapmış P2 nin parlaklığı yarıdan biraz az bir şekilde 15 dakika sonra şarj %22 den %18-19 a düşüyor. Q6 nın parlaklığını göstermedi ama P2 den az bir seviyede değil gibi gözüküyor ve 16 dakika sonunda %31 den % 26 ya düşüyor. İyi bir değer değil mi bu?

LG Q6 aldım.

Kirin ve EMUI uyumu var ortada. Ondan ötürü Huawei denebilir.
Samsungta işler biraz farklı ilerliyor sanırım. Pek stabil işlemciler değil Exynos`lar. Yani sanırım.

Ama LG Q6 da hoştur. Nokia 6 ve LG Q6 çok ilgimi çekiyor.

Kirin ve EMUI uyumu var ortada. Ondan ötürü Huawei denebilir.
Samsungta işler biraz farklı ilerliyor sanırım. Pek stabil işlemciler değil Exynos`lar. Yani sanırım.

Ama LG Q6 da hoştur. Nokia 6 ve LG Q6 çok ilgimi çekiyor.

Cuma gününden beri yoğun olarak kullanıyorum zorluyorum şuana kadar bir şeyini görmedim hala.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı