LG UltraGear 27GL850 2K 144Hz 1ms GTG Nano IPS Gaming monitor

large01.jpg

Evet arkadaşlar bir süredir takip de olduğum monitör ile ilgili daha net bilgiler gelmeye başladı. Ben de topladığım bilgileri sizinle paylaşmak istedim. Yakın zamanda monitör almayı düşünen var ise ve bütçesi müsait olanlar için canavar gibi bir monitör piyasaya çıkmak üzere. Gördüğüm kaynaklardaki fiyatlar doğru ise yurt dışı fiyatı 499$ lık fiyat etiketiyle, kendi kulvarında piyasadaki en iyi monitör olacak gibi gözüküyor. LG geliştirdiği yeni Nano IPS panel sayesinde yüksek renk doğruluğu, geniş izlenme açıları, daha iyi kontrast, düşük gecikme süreleri, HDR 10, G-Sync uyumu, Adaptive-Sync / AMD FreeSync desteği ve oyuncular için de daha bir çok özelliği olan çok güzel bir monitör geliyor diyebilirim.​

Şu anda piyasa da olan Gigabyte AORUS 27" AD27QD karşısına konumlandırmak sanırım yanlış olmaz. LG daha uygun fiyata daha kaliteli bir ürün ile karşımıza çıkmış oluyor. Fiyat konusunda çelişkiye düştüğüm durum korece olarak yazılmış bir kaynak da 90 bin won yani 749$ olarak gözükmesi, fakat başka kaynaklarda da 499$ fiyat etiketi ile piyasaya çıkacağı söylenmekte. Dediğim gibi eğer 499$ fiyat etiketiyle çıkar ise bu özelliklerdeki bir monitör için en iyi seçenek olarak karşımızda olacak gibi duruyor. Piyasaya çıkış zamanı olarak Temmuz ve Ağustos ayı işaret ediliyor. Heyecanla bekliyoruz :)

13683_01_lg-unveils-worlds-first-one-millisecond-ips-gaming-monitor_full.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kaynaklar:

Son düzenleme:
Merhaba, ben de bu monitorü almayı düşünüyorum, alana kadar başka model kafama girmez ise tabii.
Amazon Türkiye veya Hepsiburada, hangisini tercih etmeliyim, Amazon'un bir avantajı yoksa Hepsiburada üzerinden almayı düşünüyorum.
Kesinlikle Amazon.com.tr'den alın eğer satıcı Amazon ise. 30 gün iade hakkınız var ve iade konusunda Dünya'nın en iyi firması. Amazon.com.tr varken Hepsiburada'dan almayın, bir sorun çıkarsa üzülürsünüz.

Aylarca Gigabyte FI27Q-P ve Acer XB273KGPbmiipprzx arasında gittim geldim.
FI27Q-P 4700 Liraydı XB273KGP 5700 Liraydı. Aldım alıcam derken şimdi FI27Q-P olmuş 6800 lira XB273KGP olmuş 7800 lira.
Sonuç?
4250 liraya LG27GL850 alıyorum. İnşallah pişman olmam aldığıma.

Açıkçası pişman olunacak bir durum yok. Monitör gayet iyi bura da önemli olan beklentiler ve kullanım amacı.

Aylarca Gigabyte FI27Q-P ve Acer XB273KGPBMiipprzx arasında gittim geldim.
FI27Q-P 4700 liraydı XB273KGP 5700 liraydı. Aldım alacağım derken şimdi FI27Q-P olmuş 6800 lira XB273KGP olmuş 7800 lira.
Sonuç?
4250 liraya LG27GL850 alıyorum. İnşallah pişman olmam aldığıma.

GG de 4, 107 lira bende bunu alacağım gibi duruyor ama rtihingsde eleştirilmiş.

2015 yılından beri nerdeyse hep 4k ve üstü monitör kullandım. Parlaklık 400 nit ve üstü. Ama hepsi 60hz monitörlerdi oyunda oynamazdım pek. Şimdi oyun oynamaya başladığım için görüntü kalitesinden biraz feragat edip hertz yükseltmek istedim.

60hz üstü bir monitör hiç kullanmadığım için hertz benim için ne kadar önemli gerçek manada bilmiyorum. Ama görüntü kalitesi önemli onu biliyorum. O yüzden 2k aldığıma pişman olabilme ihtimalim yüksekken birde kıyasla bakıldığında FI27Q-P daha iyi bir monitör olarak duruyor. Hani en azından onu alabilseydim diyorum.

Bu monitör için özellikle blb ve glow çok şikayet edilmiş. İncelemelerinde siyahlar çok kötü deniyor.

Edindiğim her bilgi teorik olduğu için, pratikte hiç görmediğim için çekiniyorum. TR'de bildiğiniz üzere bir ürünü memnun kalmayıp iade etmek bir yılan hikayesi. O yüzden inşallah pişman olmam derken aslında daha çok bir temenni benimki.

2015 yılından beri neredeyse hep 4K ve üstü monitör kullandım. Parlaklık 400 nit ve üstü. Ama hepsi 60Hz monitörlerdi oyunda oynamazdım pek. Şimdi oyun oynamaya başladığım için görüntü kalitesinden biraz feragat edip Hertz yükseltmek istedim.

60Hz üstü bir monitör hiç kullanmadığım için Hertz benim için ne kadar önemli gerçek manada bilmiyorum. Ama görüntü kalitesi önemli onu biliyorum. O yüzden 2K aldığıma pişman olabilme ihtimalim yüksekken bir de kıyasla bakıldığında FI27Q-P daha iyi bir monitör olarak duruyor. Hani en azından onu alabilseydim diyorum.

Bu monitör için özellikle BLB ve glow çok şikayet edilmiş. İncelemelerinde siyahlar çok kötü deniyor.

Edindiğim her bilgi teorik olduğu için, pratikte hiç görmediğim için çekiniyorum. TR'de bildiğiniz üzere bir ürünü memnun kalmayıp iade etmek bir yılan hikayesi. O yüzden inşallah pişman olmam derken aslında daha çok bir temenni benimki.

Bu paralara çıkabiliyorsan bence 4K 144Hz modellere bakman daha iyi 6K iyi bir para.
Bu paralara çıkabiliyorsan bence 4K 144Hz modellere bakman daha iyi 6K iyi bir para.
Birde 4k 60hz nasıl dostum?

Benim monitör de dün geldi, kurulumunu yaptım.
Masamın derinliği biraz dar dolduğundan ayağın arka kısmı boşlukta kaldı, bir sorun yaratır mı?
20200510_164456.jpg
Oldukça hoşuma gittiğini söyleyebilirim. Kontrastı bana iyi bile geldi, önceki monitörümün daha kötü kontrasta sahip olmasından da olabilir.

IPS glow için de fotoğraflamaya çalıştığımda fazlaca görünüyor, biraz can sıkmadı değil.
Ancak çıplak gözle baktığımda çok fazla rahatsız etmeyecek gibi, kullandığım ortam nadiren tam karanlık olur.

Birde 4k 60hz nasıl dostum?

Fiyatlar eski halindeyken para yoktu. Parayı buldum fiyatlar yükseldi. Üç gün önce 2 bin lira daha ucuz olan şeye 3 gün sonra 2 bin fazla vermekte istemedim. Ona asabım bozuluyor birazda. Yani dediğim gibi eskiden oyun oynamıyordum pek o yüzden çok 4k 60hz de oyun nasıl çok birşey diyemem. Çalışmak, iş vs için tabi ki çok güzel.
Benim monitör de dün geldi, kurulumunu yaptım.
Masamın derinliği biraz dar dolduğundan ayağın arka kısmı boşlukta kaldı, bir sorun yaratır mı?
Eki Görüntüle 558730
Oldukça hoşuma gittiğini söyleyebilirim. Kontrastı bana iyi bile geldi, önceki monitörümün daha kötü kontrasta sahip olmasından da olabilir.

IPS glow için de fotoğraflamaya çalıştığımda fazlaca görünüyor, biraz can sıkmadı değil.
Ancak çıplak gözle baktığımda çok fazla rahatsız etmeyecek gibi, kullandığım ortam nadiren tam karanlık olur.
hayırlı olsun dostum. güle güle kullan.

Yeni konular

Geri
Yukarı