LG Ultragear 27GL850-B vs MSI 27" Optix MAG272CQR

FlapJackx4

Hectopat

3300TL param var. Biraz sağdan, soldan alıp bu ikisinden birisini alabilirim.

Compare MSI Optix MAG272CQR - DisplayDB karşılaştırma

SRGB kısmında iyi LG ama kontras oranı 800. çok korkutucu bir rakam.
Hangisini önerirsiniz nedenleri ile?

Son düzenleyen: Moderatör:
800:1 az, evet.

Ama bu siyah ve beyazları etkiler. Diğer tüm renkleri hem daha iyi renk gamutlarından hem de IPS olduğundan LG daha iyi gösterecektir.

Üstelik parlaklığı da vazla.

Ama derseniz ki ben kavis isterim, daha iyi siyah ve beyazlar isterim, o zaman yine SVA panel olan bunu alın, MSI'ı her anlamda tokatlıyor.

Daha iyi HDR (Samsung'da DisplayHDR600 var iken MSI'ı inceleyenler HDR'ın kötü olduğunu söylüyor. HDR sürümünü bulamadım), daha iyi renk gamutları ve QuantumDot, Freesync 2 gibi özellikler sunuyor.

Kısaca ya Samsung ya LG, MSI olan alınmaz diyorum.

@coolboy11 senin fikrin nedir reis.
800:1 az, evet.

Ama bu siyah ve beyazları etkiler. Diğer tüm renkleri hem daha iyi renk gamutlarından hem de IPS olduğundan LG daha iyi gösterecektir.

Üstelik parlaklığı da vazla.

Ama derseniz ki ben kavis isterim, daha iyi siyah ve beyazlar isterim, o zaman yine sva panel olan bunu alın, MSI'ı her anlamda tokatlıyor.

Daha iyi HDR (Samsung'da displayhdr600 var iken MSI'ı inceleyenler HDR'ın kötü olduğunu söylüyor. HDR sürümünü bulamadım), daha iyi renk gamutları ve quantumdot, FreeSync 2 gibi özellikler sunuyor.

Kısaca ya Samsung'ya LG, MSI olan alınmaz diyorum.

Vallaha reis dediklerin üzere LG alcam bir sorun çıkmaz umarım çıkarsa kafana tokmakla vururum 😅

Bir de bu monitör beni kaç yıl götürür.

Geri
Yukarı