LG UltraGear 27" 27GL850-B vs. ASUS 27" VG27AQ TUF

asilaslan

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sistemim için 2K 1ms 144Hz veya üstü bir Hz Gaming monitör arıyorum günlerdir. Önceden AOC'nin 27" CQ27G2U modelini kullanıyordum fazla karanlık ve pek de canlı gelmeyen renklerden dolayı ve tecpro firmasının garanti sürecinde bana bayağı zorluk çıkarmasından dolayı farklı bir monitöre yöneldim. Şu an VA panelden IPS panele geçmek istiyorum. Oyunlara daha çok adapte olmak istediğim için canlı renkler istiyorum. Şu an Vatan da buldugum 2 farklı monitöre takıldım, 2'sini de konu başlığında belirttim. Şu an maximum bütçem 4500 TL ve 2 k IPS panel istedigim için bu 2 monitör arasında kaldım. Kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini bana aktarsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
LG olan monitörü kullanıyorum. sRGB'nin %133'ünü DCI-P3'ün %98'ini kapsıyor. Aşırı canlı renkleri var film izlerken acayip keyif veriyor. Hikaye tabanlı oyunlarda da aynı şekilde güzel bir görüntü kalitesi sunuyor. Yukarıya, aşağıya ve dikey pozisyona gelebiliyor. Öne ve arkaya doğru eğim alabiliyor fakat sağa ve sola dönemiyor. 144 Hz'i biliyorsanız anlatmaya gerek yok zaten. G-Sync Compatible bir monitör. Nvidia ekran kartınız ile sıkıntısız çalışacaktır. Yani en büyük özelliği Nano IPS olması o da zaten anlatılacak bir şey değil deneyimlemeniz lazım. Bu arada Dell S2721DGF modelini aynı fiyatlara bulabilirseniz o modele yönelmenizi tavsiye ederim.

Ben LG'nin 27GL650fb modelini kullanıyorum Full HD 144 Hz 1ms IPS panel seçeneklerim arasında ASUS'ta vardı. Ancak ölü pixel korkusundan ve panel kalitesinden dolayı LG almaya karar verdim ve tek kötü yanı sol ve sağ altta ışık sızması var. Onuda PC açılırken ki monitör ekranında görüyorsunuz normal kullanımda fark edilmiyor. Benim tercihim LG olurdu.

Ben LG'nin 27GL650fb modelini kullanıyorum Full HD 144 Hz 1ms IPS panel seçeneklerim arasında ASUS'ta vardı. Ancak ölü pixel korkusundan ve panel kalitesinden dolayı LG almaya karar verdim ve tek kötü yanı sol ve sağ altta ışık sızması var. Onuda PC açılırken ki monitör ekranında görüyorsunuz normal kullanımda fark edilmiyor. Benim tercihim LG olurdu.
Bahsettiğin modeller ile konudaki monitörlerin hiçbir ilgisi alakası yok. Sadece marka söylüyorsun, önemli olan model.

LG olan monitörü kullanıyorum. SRGB'nin %133'ünü DCI-P3'ün %98'ini kapsıyor. Aşırı canlı renkleri var film izlerken acayip keyif veriyor. Hikaye tabanlı oyunlarda da aynı şekilde güzel bir görüntü kalitesi sunuyor. Yukarıya, aşağıya ve dikey pozisyona gelebiliyor. Öne ve arkaya doğru eğim alabiliyor fakat sağa ve sola dönemiyor. 144 Hz'i biliyorsanız anlatmaya gerek yok zaten. G-Sync compatible bir monitör. NVIDIA ekran kartınız ile sıkıntısız çalışacaktır. Yani en büyük özelliği nano IPS olması o da zaten anlatılacak bir şey değil deneyimlemeniz lazım. Bu arada Dell S2721DGF modelini aynı fiyatlara bulabilirseniz o modele yönelmenizi tavsiye ederim.

Vatan'dan alacagım için Dell markası yoktur şu an IPS 2K olarak LG ve ASUS modelleri var LG de kontrast düşük diyorlar sen oyunlarda hiçbir sorun yaşadın mı veya renk canlılıgı nasıl? Ve ben AMD ekran kartına sahibim.

Merhaba arkadaşlar, sistemim için 2K 1ms 144Hz veya üstü bir Hz Gaming monitör arıyorum günlerdir. Önceden AOC'nin 27" CQ27g2u modelini kullanıyordum fazla karanlık ve pek de canlı gelmeyen renklerden dolayı ve tecpro firmasının garanti sürecinde bana bayağı zorluk çıkarmasından dolayı farklı bir monitöre yöneldim. Şu an VA panelden IPS panele geçmek istiyorum. Oyunlara daha çok adapte olmak istediğim için canlı renkler istiyorum. Şu an Vatan da buldugum 2 farklı monitöre takıldım, 2'sini de konu başlığında belirttim. Şu an maximum bütçem 4500 TL ve 2 k IPS panel istedigim için bu 2 monitör arasında kaldım. Kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini bana aktarsın.

Kontrast düşük mü peki LG de?

Son düzenleme:
Vatan'dan alacagım için Dell markası yoktur şu an IPS 2K olarak LG ve ASUS modelleri var LG de kontrast düşük diyorlar sen oyunlarda hiçbir sorun yaşadın mı veya renk canlılıgı nasıl? Ve ben AMD ekran kartına sahibim.

Kontrast düşük mü peki LG de?
VA'ya göre çok düşük evet. Ama elimden 4 tane IPS panel monitör geçti. İkisi LG, birisi Asus diğeri de MSI markaydı. Nano IPS'in kontrastı biraz daha iyiydi. Ama Dell S2721DGF monitörünün kontrastı daha iyi o yüzden önermiştim aslında.

VA'ya göre çok düşük evet. Ama elimden 4 tane IPS panel monitör geçti. İkisi LG, birisi ASUS diğeri de MSI markaydı. Nano IPS'in kontrastı biraz daha iyiydi. Ama Dell S2721DGF monitörünün kontrastı daha iyi o yüzden önermiştim aslında.

Vatan da Dell yok maalesef garanti süreçlerinde Vatan daha kolay oluyor. Peki bu LG'nin bahsettigim modelinden memnun musun alayim mi sence oyunlarda falan renkler iyi mi?

Vatan da Dell yok maalesef garanti süreçlerinde Vatan daha kolay oluyor. Peki bu LG'nin bahsettigim modelinden memnun musun alayim mi sence oyunlarda falan renkler iyi mi?
Ben yaklaşık 4 aydır kullanıyorum ve hala renklerin canlılığına acayip şaşırıyorum. Alabilirsiniz gayet güzel bir monitör. Fakat ölü piksel işi biraz şans işi yani eğer böyle bir durum olursa LG servisi tek bir ölü piksele değişim yapmıyor. En az 3 ölü piksel olması lazım sanırım. Bilginiz olsun.

Ben yaklaşık 4 aydır kullanıyorum ve hala renklerin canlılığına acayip şaşırıyorum. Alabilirsiniz gayet güzel bir monitör. Fakat ölü piksel işi biraz şans işi yani eğer böyle bir durum olursa LG servisi tek bir ölü piksele değişim yapmıyor. En az 3 ölü piksel olması lazım sanırım. Bilginiz olsun.
Kardeşim durumları nasıl monitörün? Ya bu ya asus 27aq ips arasında gitgel yaşıyorum valla. Amacım sadece pc oyun.

Kardeşim durumları nasıl monitörün? Ya bu ya asus 27aq ips arasında gitgel yaşıyorum valla. Amacım sadece pc oyun.
Uzun bir süre oldu kullanalı gayet memnunum. Asus'u bilmiyorum açıkçası hiç denemedim monitörü. Amacınız sadece oyunsa yüksek Hz ve düşük gecikme süresine sahip olanı alabilirsiniz. LG'nin 1 ms GTG modu var fakat pratikte güzel çalışmıyor. 3-4 ms kadar bir gecikmeyle hiç ghosting hissetmeden oynuyorum. Gayet güzel monitör alabilirsiniz LG'yi. Ama bir önceki mesajım da belirttiğim gibi ölü piksel çıkarsa iade yapın servis monitör değişimini sağlamıyor 3 ölü piksele kadar.

Geri
Yukarı