LG UltraGear 27GR75Q-B renkler soluk görünüyor

UFO testi benim de böyle çıktı(belki yanlış yapmış olabilirim üstteki ayarlardan değişmem gereken bir şey var mı bilmiyorum) hiçbir şey anlamıyorum bu testlerden yıllardır 60Hz ASUS monitör kullandığım için ama sanki oyunda dokularda garip bir şey var onu fark edebiliyorum

Ghosting yok gibi duruyor. İsterseniz bunun için yeni bir konu açın. Benim derdim renkler ve tonlar ile alakalıydı. Ya pastelimsi ya da soluk duruyordu. HDR açtım sonrasında NVIDIA kontrol panel üzerinden parlaklık kontrast vs oynadım şu an daha iyi gibi. Onun dışında titreme vs fark etmedim.

LG kalitesini konuşturmuş ama teknik olarak gıdadan gramaj kısıp paket küçültür gibi teknik özelliklerden kısmış bu modelde. Bu yüzden öneri potasından çıkartmıştık.
ASUS ile değişim yapılsa bile size çağ atlatmaz aradaki fark. Renk ayarları ile sıcaklığı yani kırmızı renk tonunu yakalabilirseniz belki bir nebze düzelir ama genel olarak gördüğünüz gibi olur. Bunun nedeni Black uniformaty performansının düşük olmasından kaynaklı. kontrast oranı kötü.

Hocam bu günlerde 2K oyun için mümkünse pivot ve asansör destekli eğer düzgün olup fiyatında uçırmayacaksa hoparlörde olsa iyi olur bir monitör tavsiye eder misiniz bu konuda bilgili olduğunuzu düşünüyorum gördüğüm kadarıyla şimdiden teşekkür ederim 10k yı aşmazsam iyi olur ama 3 4 adet önerirseniz arasından seçelim bundan sonra gergin zamlar katlanarak devam edecek maaş yatsın yarın direkt alacağım.

Hocam bu günlerde 2K oyun için mümkünse pivot ve asansör destekli eğer düzgün olup fiyatında uçırmayacaksa hoparlörde olsa iyi olur bir monitör tavsiye eder misiniz bu konuda bilgili olduğunuzu düşünüyorum gördüğüm kadarıyla şimdiden teşekkür ederim 10k yı aşmazsam iyi olur ama 3 4 adet önerirseniz arasından seçelim bundan sonra gergin zamlar katlanarak devam edecek maaş yatsın yarın direkt alacağım.

Dell G2724D Monitör isteklerini bu monitör karşılıyor.
Hoparlör önemli değilse MSI G274QPF-QD Monitör
Fazla model önermeye gerek yok. Ne kadar tercih olursa o kadar seçim zorlaşıyor.

Dell G2724D Monitör isteklerini bu monitör karşılıyor.
Hoparlör önemli değilse MSI G274QPF-QD Monitör
Fazla model önermeye gerek yok. Ne kadar tercih olursa o kadar seçim zorlaşıyor.

@Saint Lucia hocam öncelikle uğraşıp cevap veriyorsunuz herşeye, bu yüzden size teşekkür ederim. Şu anda kullandığım ultragear 27gr75q monitör için Black uniformaty performansının ve kontrastının düşük olduğunu, o yüzden renk ayarının bir tülü tutmadığını belirtmiştiniz, ayrıca siyahtan griye geçişlerde, koyu sahnelerde color bandingi çok hissediyorum, youtube da netflixte vs. Dell 2724d nin övüldüğünü görüyorum. Acaba ultragearı 2. el satıp üstüne para ekleyip Dell 2724d yi almaya değer mi? Bu konuda belirttiğim sorunlardan kurtulur muyum? Yoksa ekstra para harcamaya değmez mi ne düşünürsünüz bu konuda?

@Saint Lucia hocam öncelikle uğraşıp cevap veriyorsunuz her şeye, bu yüzden size teşekkür ederim. Şu anda kullandığım UltraGear 27gr75Q monitör için Black uniformaty performansının ve kontrastının düşük olduğunu, o yüzden renk ayarının bir tülü tutmadığını belirtmiştiniz, ayrıca siyahtan griye geçişlerde, koyu sahnelerde color bandingi çok hissediyorum, YouTube'da netflixte vs. Dell 2724D'nin övüldüğünü görüyorum. Acaba UltraGear'ı 2. el satıp üstüne para ekleyip Dell 2724D'yi almaya değer mi? Bu konuda belirttiğim sorunlardan kurtulur muyum? Yoksa ekstra para harcamaya değmez mi ne düşünürsünüz bu konuda?

İyi düşüncen için bende sana teşekkür ediyorum. Faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana. 🙏

LG'den memnun olmadığını biliyorum. Öneri potasında olmadığını söylemiştim. Fakat durduk yere monitör değiştirmek de lükse kaçmak oluyor.
Eğer monitörünüzü iyi fiyata satabilirseniz (çünkü az zarar etmek gerekir) Dell düşünülebilir.
Dell G2724D Review incelemesine bakmışsınızdır.
Değerler ortalamanın üstünde. Ama bu değişime değer mi emin değilim. Gray ve Black uniformity performansı Dell'in fena değil. Fakat kusursuzda değil. Çok çok kötü bir monitör kullanıyor olsan direkt sat kurtul derdim ama ortalama bir 2K monitöre sahipsin. Dilersen bir ara Dell'i mağazada gör. Gözlerin karar versin. Sonra alıp "hocam arada fark göremedim" yazmanı istemiyorum.

Son düzenleme:
İyi düşüncen için bende sana teşekkür ediyorum. Faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana. 🙏

LG'den memnun olmadığını biliyorum. Öneri potasında olmadığını söylemiştim. Fakat durduk yere monitör değiştirmek de lükse kaçmak oluyor.
Eğer monitörünüzü iyi fiyata satabilirseniz (çünkü az zarar etmek gerekir) Dell düşünülebilir.
Değerler ortalamanın üstünde. Ama bu değişime değer mi emin değilim. Gray ve Black uniformity performansı Dell'in fena değil. Fakat kusursuzda değil. Çok çok kötü bir monitör kullanıyor olsan direkt sat kurtul derdim ama ortalama bir 2K monitöre sahipsin. Dilersen bir ara Dell'i mağazada gör. Gözlerin karar versin. Sonra alıp "hocam arada fark göremedim" yazmanı istemiyorum.
Sağolun hocam, aslında dediğiniz gibi, mağazada bir görmem lazım, belki de çok fark göremeyeceğim. mini led ya da oled tatmin edecek beni ki onlarda pahalı. bunda da hdr ı açıp nvidia denetim masasından biraz ayar yaptım fena değil gibi şu anda ama bu seferde color banding gözüme batıyor dediğim gibi. Olmadı monitörü koyarım, acele etmem, güzel fiyat veren olursa satıp gaçerim. Tekrardan teşekkür ederim ilginiz için.

Hocam Dell G2724D'yi nereden alsak daha mantıklı olur, amazonda satılmıyor. Ölü piksel vb durumunda bazı yerler ve satıcılar çok sıkıntı çıkarıyor

Hocam Dell G2724D'yi nereden alsak daha mantıklı olur, amazonda satılmıyor. Ölü piksel vb durumunda bazı yerler ve satıcılar çok sıkıntı çıkarıyor
Bilgi vermek açısından söylüyorum, ben laptop.com.tr den aldım. Almadan önce arayıp sordum ve tek bir ölü pixel dahi çıksa 15 gün içinde iade edebileceğim söylendi. Ne kadar dürüstler bilmiyorum ama bana gelen ürün sorunsuzdu

Bilgi vermek açısından söylüyorum, ben laptop.com.tr den aldım. Almadan önce arayıp sordum ve tek bir ölü pixel dahi çıksa 15 gün içinde iade edebileceğim söylendi. Ne kadar dürüstler bilmiyorum ama bana gelen ürün sorunsuzdu
Hocam sizin adınıza sevindim, fakat güvenemedim nedense.
Monitörden memnunsunuz değil mi ? Biraz pahalı geldi bütçeme, indirime girer mi bilmiyorum.

1- ViewSonic VX2780-2K

2- LG 27GR75Q-B

Şimdilik bunlar arasında kaldım. Siyah ve beyaz dengesi benim için önemli.

Hocam sizin adınıza sevindim, fakat güvenemedim nedense.
Monitörden memnunsunuz değil mi ? Biraz pahalı geldi bütçeme, indirime girer mi bilmiyorum.

1- ViewSonic VX2780-2K

2- LG 27GR75Q-B

Şimdilik bunlar arasında kaldım. Siyah ve beyaz dengesi benim için önemli.
Viewsonic önermiyorum, bir ay kadar önce alıp iade edip Dell e geçtim ve çok memnunum. İlgili konuyu mesajlarımda bulabilirsin
LG hakkında malesef bilgim yok.

Geri
Yukarı