LG V30 Plus telefona TWRP kurulmuyor

ettu

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar sistem uzmanı
Merhaba, hani derler ya “Bana ağaçtan düşen birini getirin.” diye. İşte ben de çözemediğim sorunu çözmüş arkadaşlardan destek istiyorum. Telefon LG V30 Plus 930G, Android 8.0 yüklü. PixelExperience Plus 12.1 Custom ROM flashlamak için önce TWRP recovery yüklemek, sonra da root yapmak istiyorum. Bootloader kilidini açtım sanırım. Açılışta “Your devices software cannot be checked for corruption. Lock the bootloader” mesajı geliyor.
TWRP yüklemek için C:\adb klasörüne TWRP-3.1.1-0-H930-BY-jcadduono.img dosyasını kopyalayıp ismini TWRP.img olarak değiştirdim. Telefonun dahili hafızasına Magisk-24.1.ZIP, Magisk-v25.1.APK, no-verity-OPT-encrypt-6.0.ZIP, LG-rctd-disabler-1.0.ZIP kopyaladım. Geliştirici seçeneklerinde OEM kilit açma, USB hata ayıklama zaten açık. Telefon kapalı iken laptopta C:\adb içinde iken CMD'yi açtım. adb reboot bootloader komutunu girince “error: Device (null) found” hatası veriyor. “USB hata ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelmesi gerekiyordu ama gelmedi. Gelse “İzin ver” kutucuğunu işaretleyip "Tamam" seçecektim. bootloader moda giremedim. Acaba nerede hata yaptım?
Not: Bir haftadır bu sorunu çözmek için uğraşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bana yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Sorunumu hallettim.
Telefon kapalı iken ses kısma tuşuna basılı iken USB kablosunu laptopa bağlayıp Bootloader mode (Restart) girdim. ADB klasöründe iken mouse sağ tuş ile "Komut penceresini burada aç" seçerek "fastboot boot recovery. İmg" komutunu girdim. Telefon Bootloader modeden çıkıp TWRP recovery mode girdi. (Bendeki sorun telefon bir türlü doğru komutu girmeme rağmen kendiliğinde Bootloader modeden çıkıp TWRP recovery mode girmiyordu. Bir de ADB klasörüne attığım TWRP dosyasının uyumsuz olduğunu varsayarak dosyayı silip yerine farklı bir TWRP-3.2.3-7-IntSD. İmg (30.860KB) dosyasını atıp, ismini de recovery. İmg olarak değiştirdim) Şimdi Backup, restore, format, ROM yükleme işlemlerini sorunsuz yapabiliyorum.
Not: Bilmeyenler için yazayım. TWRP recovery telefonda kurulu olmasına rağmen TWRP Recovery'e giremiyorsanız, play storden "TWRP Manager"APK'sını kurun. Backup, Restore, ROM yükleme, format her türlü işlemi yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı