LG VGA Monitör Dalgalanma Sorunu

mrtsnr

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar arkadaşlar,

21.5" LG marka VGA çıkışlı monitörümde dalgalanma sorunu yaşıyorum. Ancak bu sorun bilgisayarı açtığım an meydana gelmiyor. Oyuna girdiğimde dalgalanmalar başlıyor ve oyundan çıktıktan sonra masaüstünde de devam edebiliyor. Bununla ilgili yaptığım araştırmalar sonucunda tavsiye edilen birkaç yöntemi denedim. Ancak sorunum düzelmedi.

Öncelikle, bu sorunu yaşadıktan sonra ev arkadaşımın kendi bilgisayarında sorunsuz kullandığı monitörü, kasamda denediğimde; bu monitörde de dalgalanma sorunu yaşadım.

Bunun ardından, farklı priz denedim. Monitör yineleme hızını kontrol etmem gerektiği tavsiyesini denedim. 60Hz'den başka seçenek yoktu. Farklı dönüştürücü, farklı bağlantı ve güç kabloları denedim. Farklı priz denediğimi söyledim, hatta farklı evlerde bile denedim.

Denemediğim ve denemeyi düşündüğüm, ekran kartımı başka bilgisayarda denemek. Bu sorun farklı bilgisayarda kendi ekran kartımla da devam ederse ekran kartında sorun olduğu anlaşılır zaten. Ancak bu durumda da devam etmez ve kesilirse, hangi bileşene bakmam gerektiği konusunda yardımlarınızı istiyorum. (PSU, anakart vs.)

Ekran kartım Asus DC2 GTX760, PSU Cooler Master RS-700 G-80. Ekran kartımda VGA çıkışı bulunmadığı için, DVI portunu kullanıyorum, bunun VGA-DVI dönüştürücü kullanıyorum ancak yukarıda da belirttiğim gibi farklı dönüştürücülerle denediğimde de dalgalanma sorunu devam etti.

Sorunum çok belli olmasa da, videoya aldım. Videoda beliren siyah şeritler, genellikle dalgalanıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İyi forumlar.

Hangi DVI çeviricisini kullanıyorsun dostum aynı sorun bendede vardı ekran kartında aynı 2.dvi slotunu kullanırsan yani digital çıkışı bu sorun düzelir çevirici al digital çevirici ama.

@brrk talya Ürün 2 saat önce elime ulaştı ve dalgalanma sorununu kesinlikle çözdü. Çok çok teşekkür ederim, yaklaşık 1,5 senedir neler denedim olmadı. Yalnız şöyle bir sıkıntı yaptı , ekran sanki hafif bir buhar yaptı. Nasıl desem renkler eskisi kadar canlı değil. Siyah renginde hafif bir grilik oldu. Biraz ayarlarla oynadım, bir nebze düzelse de hala küçük bir bulanıklık hissi veriyor. Sanırım alışmam gerekecek :)

Küçük bir sorum daha olacak.Ekranı DVİ-d ye takınca düzelmiş olması ekran kartımın DVI-I girişinde arıza var demek mi oluyor ? Yoksa VGA çıkışlı monitörümü değiştirdiğim taktirde bu sorun ortadan kalkacak mı ?

İlgin için tekrar teşekkür ederim.

Hayır. Bozuk olduğu anlamına gelmiyor dostum monitörü değiştirdiğinde zaten DVI-D piyasadaki monitörler DVI-I hem analog hem dijital işlem yaptığı için monitöründe bu dalgalanmayı göstermekte ve rica ederim.Yardım edebildiğim için sevindim dostum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı