LGA 1151 anakart 6. nesil işlemciyi çalıştırıyor ama 7. nesil çalıştırmıyor

ManyaPat

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci
I7-7700
ECS H110M4-C2H Casper anakart 1151 DDR4 adlı ürün ile birlikte i7-7700 geldi bir anda ekranın gidip daha da açılmadığını söyledi, kısa devreden şüphelendim ATX 12v bir MOSFET kisa devre vermis degisimi yaptim fakat hala acilmadi, daha dikkatli inceledigimde entegre yaninda bir parca eriyip yandakine değmiş bunu da duzelttim fakat yine acilmadi islemci isiniyor. Fakat goruntu vermiyor farkli bir 7.nesil ile denedim yine goruntu vermedim 6.nesil takinca sorunsuz calisti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü anakart destek vermiyor.

Çünkü anakart destek vermiyor.
i7 7700 calisiyordu kisa devreden once.

Kısa devre arızasını kesin olarak çözdüyseniz maalesef anakart işlemciyi desteklemediği için açmıyor olabilir.

Dedigim gibi sorundan once aciyordu bu islemci ile.

Önceden stabil calişiyormuş efendim.

Konu hala günceldir.
Eger yeni anakart gerekir ise bir oneriniz varsa yazin lutfen i7 7700 icin.

Son düzenleme:
ECS H110M4-C2H Casper anakart 1151 DDR4 adlı ürün ile birlikte i7-7700 geldi bir anda ekranın gidip daha da açılmadığını söyledi, kısa devreden şüphelendim ATX 12v bir MOSFET kisa devre vermis degisimi yaptim fakat hala acilmadi, daha dikkatli inceledigimde entegre yaninda bir parca eriyip yandakine değmiş bunu da duzelttim fakat yine acilmadi islemci isiniyor. Fakat goruntu vermiyor farkli bir 7.nesil ile denedim yine goruntu vermedim 6.nesil takinca sorunsuz calisti.
Eriyen kısmın görsellerini paylaşmanız mümkün mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı