LGA 1155 anakarta i5 11400 vs i3 12100

Bahsettiğin 2 işlemcinin anakart soket tipi farklı. Sendeki anakarta BIOS güncelleyip i7-3770K takma şansın var lakin sen yine de anakart modelini at. Yanlış bilmiyorsam sadece 2.Nesil destekli 1155'ler vardı.

PSU iyiyse i7-3770K kötüyse i7-2600 öneririm.

Bunu almayı planlıyordumda BIOS güncellemesi sonrası çalışır diyenler vardı ama anakartımın güncel BIOS'unu bulamadım çünkü çok eski.

Ekran kartı yok ilk işlemciyi alacakdım peki ekran kartı ne önerirsiniz? Low profile olduğundan 1650 almayı planlıyorum.
1650 alabilirsiniz. Fazlasında darboğaz olur büyük ihtimalle. BIOS için hocalarım yardımcı olacaktır.

Bahsettiğin 2 işlemcinin anakart soket tipi farklı. Sendeki anakarta BIOS güncelleyip i7-3770K takma şansın var lakin sen yine de anakart modelini at. Yanlış bilmiyorsam sadece 2.Nesil destekli 1155'ler vardı.

PSU iyiyse i7-3770K kötüyse i7-2600 öneririm.
tek sıkıntı anakartımın BIOSunun güncelleyemeyecek olmam :(

1650 alabilirsiniz. Fazlasında darboğaz olur büyük ihtimalle. BIOS için hocalarım yardımcı olacaktır.

Darboğaz olmayacak ne önerirsiniz baktım oyun testlerine 2 video izledim birinde GTA 5 30 FPS diğerinde 70 FPS hangisi doğru bilemedim.

Hayır zor bir şey değil.
anakart modelim eski Vestel Onyx 2.0 diye geçiyor ve güncellemesini bulamadım

Sisteminiz masaüstü mü?

Evet hatta sistemin linkini atayım neredeyse 10 yıllık ama çok fazla parçası değişti neredeyse kasanın dışı ve anakart hariç her şey değişti.

RAM falan sipariş ettim 4 takılı ama 16ya çıkaracağım.

Evet hatta sistemin linkini atayım neredeyse 10 yıllık ama çok fazla parçası değişti neredeyse kasanın dışı ve anakart hariç her şey değişti.

RAM falan sipariş ettim 4 takılı ama 16ya çıkaracağım.
RAM bilgisayarınıza uygun olmayabilir.

@550519 Hocam yardım eder misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı