LGA 1155 Sistem Yükseltme

RoveLes

Hectopat
Daha fazla  
Şu an mevcut, i3 2120 ve ASUS P8H61-M LE R3.0 var. Anakarttın desteklediği sistemler i7 2700k 2600k 3770 ve 3770k gözüküyor ama hem uyum açısından hem de ilerde overclock yapıp devam edebileceğim en performanslı ve stabil işlemci hangisi olduğuna karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim. Elimde RX 550 2GB var ve sanırım ilerde bunu yükseltmem gerekli. Power supply olarak da Everest 400 Watt bulunmaktadır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kadar güçlü olsalar da o işlemcilere 600 lira harcamak yerine elinizdeki sistemi satıp üstüne biraz daha para ekleyerek güncel ürünlere yönebilirsiniz.

Yükselteceğim diyorsanız anakartın O.C potansiyelini bilmiyorum ama en iyisi 3770k'dır. 3770k'yı alırsanız RX 580'i rahat besler. Güç kaynağını da en az 550-600W 80+ seçmelisiniz ki geleceğe dönük, kaliteli olsun. Bütçe belirtirseniz daha fazla yardımcı olabiliriz.

Ne kadar güçlü olsalar da o işlemcilere 600 lira harcamak yerine elinizdeki sistemi satıp üstüne biraz daha para ekleyerek güncel ürünlere yönebilirsiniz.

Yükselteceğim diyorsanız anakartın O.C potansiyelini bilmiyorum ama en iyisi 3770k'dır. 3770k'yı alırsanız RX 580'i rahat besler. Güç kaynağını da en az 550-600W 80+ seçmelisiniz ki geleceğe dönük, kaliteli olsun. Bütçe belirtirseniz daha fazla yardımcı olabiliriz.
Şuan 3.3 GHZ i küçük bir O.C ile 3.5 civarlarına çıkardım darboğaz engellemiş olup stabil çalışmakta sizinde dediğiniz gibi para ekleyip sistemi güncelleyecem.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı