LGA 1155 uyumlu işlemci önerisi

Çok teşekkür ederim hocam dediğinizi uygulayacağım, son olarak i7 2700k ile i7 3770k arasında kaldım. Anakartım overclock için biçilmiş kaftan, bu yüzden alacağım işlemciye overclock uygulamayı düşünüyorum. Araştırmalarıma göre (oc) i7 2700k, (oc) i7 3770k’dan daha performanslıymış. Siz hangisini tavsiye edersiniz? Açıklarsanız çok sevinirim hocam..

Hocam ama şöyle ki dün forumda gezinirken, bir üyemiz i7 2600k ile 5,5 ghz e kadar yükseltebilmişti dikey soğutucu ile. Ben baya araştırdım ama i7 3770k genelde 4.7 ghz de çalıştırılıyor, ve oyunlarda hali ile biraz i7 2600k’nın gerisinde kalıyordu..

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

i7 3770k daha performanslı. Bunu tercih edin. O 5.5 GHz olayı şans işi silikon kalitesine bağlı. Eğer sizdeki arkadaştaki kadar kaliteli değilse aldığınız işlemciyide yakmış olacaksınız. O yüzden 3770k almanız çok daha iyi olacaktır.

Zaten i7 3770 k çok güçlü bir işlemci eski model olduğuna bakmayın. Oc'siz bile rahatlıkla besler orada hemfikiriz zaten. GTX 1080 için sadece monitörünüz zayıf kalacaktır en azından ucuz bir 1440 p monitör alın. Bu arada hoşgeldiniz [emoji106]

Hoşbuldum hocam, şu anda birkaç işlemci ilanını inceliyorum. Bugün kasamı yanıma alıp gidip işlemciyi deneyeceğim. Sonrasında dediğiniz gibi monitör aramaya koyulacağım :) O vakte kadar dsr ile idare edeyim. Monitörü de buldum mu tadından yenmez inşallah.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı