LGA 1700 anakart tavsiyesi

Daha fazla  
Merhaba. Zamlar gelmeden H610'umu değiştirmek istiyorum. 12100F işlemcim var fakat onu da 14'üncü nesil i5 ile güncellerim ilerleyen dönemde.

Şu an alınabilecek en mantıklı LGA 1700 anakart hangisidir?

Ben iki model buldum. Sizce hangisi fiyatını daha çok hak ediyor?

Bu arada mATX olmak zorunda, kasam mATX.

Bütçe önemli değil, 5-6 binden fazla şeylere bakmıyorum zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Z serisi en ucuz anakartlar Gigabyte tarafında.

Z790 Gigabyte DDR5 bir anakart alabilirsiniz. Bütçe sorun değil derseniz ROG Strix ya da MSI tercih edin.

Not: Linkteki anakartlar DDR4. Ikisini de tavsiye etmem. DDR5 bir anakart alın. 14. nesil i5 işlemciye yükseltme yapmayı planlıyorsanız öyle bir işlemci ile DDR4 bellek kullanmayın.

Son düzenleme:
Z serisi en ucuz anakartlar Gigabyte tarafında.

Z790 Gigabyte DDR5 bir anakart alabilirsiniz. Bütçe sorun değil derseniz ROG Strix ya da MSI tercih edin.

Not: Linkteki anakartlar DDR4. Ikisini de tavsiye etmem. DDR5 bir anakart alın. 14. nesil i5 işlemciye yükseltme yapmayı planlıyorsanız öyle bir işlemci ile DDR4 bellek kullanmayın.
DDR4 RAM'lerim var, o yüzden öyle düşünmüştüm. H610 çok zayıf kalıyor diye en ekonomik şekilde güncelleyeyim demiştim.

Öyle diyorsanız hiç gerek yok. 15'inci nesli beklerim artık. Teşekkürler:)

DDR4 RAM'lerim var, o yüzden öyle düşünmüştüm. H610 çok zayıf kalıyor diye en ekonomik şekilde güncelleyeyim demiştim.

Öyle diyorsanız hiç gerek yok. 15'inci nesli beklerim artık. Teşekkürler:)
Bulabildiğim en ucuz micro ATX DDR5 anakart bu.

İleriye dönük olması açısından DDR5 öneriyorum. 15. nesili beklemeniz daha iyi bir tercih olabilir.

Bulabildiğim en ucuz micro ATX DDR5 anakart bu.

İleriye dönük olması açısından DDR5 öneriyorum. 15. nesili beklemeniz daha iyi bir tercih olabilir.
Fiyat farkı devasa. Bunu alınca RAM de lazım, en az 11 bin gider. Bu kadar büyük yükseltme düşünmüyorum. Yine de şimdilik bir şeye dokunmasam daha iyi sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı