LGA 1700 sıvı soğutma braketi AM5 anakarta olur mu?

Can Salmac

Hectopat
Daha fazla  
NZXT X73 soğutucu alıcam (2. el) ve yanında am5 braketi yok ve itopya'da LGA1700 braketi buldum. AM5 ile uyumlu olur mu? Olmazsa am5 braketi nerden bulabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
AM5 anakartıma Corsair H100i Capellix sıvı soğutmayı AM4 braketiyle sorunsuz taktım. Hiç bir sorun olmuyor. AM5 braketi aramana gerek yok. Alacağın kişi AM4 braketi verecektir yanında zaten. Onu kullan geç.

Moderasyon notu: Her AM4 uyumlu soğutucu AM5 ile uyumlu değildir.
AM4 destekli bir soğutucunun AM5 ile uyumlu olabilmesi için stok AM4 braketini kullanıyor olması gerek.
Stok AM4 braketi yerine kendi braketini kullanıyor ise AM5 ile uyumsuz olur.

NZXT X73 soğutucu kullandığı montaj sistemi sebebiyle geriye dönük uyumlu değil. AM5 kit olmadan takamaz.
Uyar. Gayet te takar NZXT de uyacağını söylüyor. Yine de AM5 alın demesinin bir manası yok. Bütün AM4 braketleriyle AM5 uyumlu.

1681569970941.png

AM4 olanlar AM5 için de uyumlu. LGA 1700 olmaz. AM4 braketi yok mu?

AM4 braketi mevcut ama nasıl bir sorun olabilir ki? %100 uyumlu olsa neden AM5 braket kiti olsun ki bilemedim.

İnternette kesin bilgi yok teoride uyar ama NZXT AM5 bracket alın diyor, X73'ü ne kadara alacaksınız?

2. el buldum 3200TL'ye ama braket çözemezsem almayacağım.

AM4 braketi mevcut ama nasıl bir sorun olabilir ki? %100 uyumlu olsa neden AM5 braket kiti olsun ki bilemedim

2. el buldum 3200TL'ye ama braket çözemezsem almayacağım

Az üstüne sıfır Lian Li var daha iyi bir tercih olur. 1-2 derece için boşuna 2. el alınmamalı.

AM5 anakartıma Corsair H100i Capellix sıvı soğutmayı AM4 braketiyle sorunsuz taktım. Hiç bir sorun olmuyor. AM5 braketi aramana gerek yok. Alacağın kişi AM4 braketi verecektir yanında zaten. Onu kullan geç.

Uyar. Gayet te takar NZXT de uyacağını söylüyor. Yine de AM5 alın demesinin bir manası yok. Bütün AM4 braketleriyle AM5 uyumlu.
Eki Görüntüle 1741182
X73 Özelinde bahsediyorum ve uymaz diyorum. Uysa bile sağlıklı bir bağlantı olmayacaktır bunu ben değil attığın görseldeki yazı söylüyor zaten. AM5 kit Öneririz diyor.
Her soğutucu AM5 uyumlu değil. Anakartın kendi demirine ve aparatlarına bağlanan tüm soğutucular AM5'e uyumlu ama anakartın demiri yerine kendi arka plaka bağlantısı olanlar hiçbir şekilde uyumlu değil çünkü AM5 de anakartın arka demiri sökülmüyor. Arkadaşın alacağı soğutucunun da kendi arka bağlantı demiri var.

X73 Özelinde bahsediyorum ve uymaz diyorum. Uysa bile sağlıklı bir bağlantı olmayacaktır bunu ben değil attığın görseldeki yazı söylüyor zaten. AM5 kit Öneririz diyor.
Her soğutucu AM5 uyumlu değil. Anakartın kendi demirine ve aparatlarına bağlanan tüm soğutucular AM5'e uyumlu ama anakartın demiri yerine kendi arka plaka bağlantısı olanlar hiçbir şekilde uyumlu değil çünkü AM5 de anakartın arka demiri sökülmüyor. Arkadaşın alacağı soğutucunun da kendi arka bağlantı demiri var.
Aynısını Corsair de söylüyor, hepsi aynı şeyi ekliyor bir nevi yasal sorumluluk AM5 öneririz diyor. Kesinlikle AM4 önermeyiz demiyor. Neden? Çünkü takılıyor. Uymaz sağlıklı olmaz diye bir şey yok. AM4 braket rahatlıkla uyuyor. Tek handikap fazla tur bindirip vidaları kaydırmamak. Anakartın kendi demirine bağlanan kiti olması AM4 braketiyle AM5 anakarta takılmayacağı anlamına gelmiyor. Çeşit çeşit braketleri boşuna koymuyorlar kutulara. Ayrıca aldığı soğutucunun kutusunda AM4 braketi varsa denemek zor değil, bir zarara yol açmaz sisteminde.

Geri
Yukarı